bazarnews

کد خبر: ۱۰۷۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با تاکید بر ضرورت ایجاد دبیرخانه فعال حوزه صنعتی سازی با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری گفت: ارزان سازی مسکن با صنعتی سازی برای مردم به یک آرزو تبدیل شده است.

به گزارش بازارنیوز، علیرضا فخاری در همایش فناورانه صنعت ساختمان و مسکن اظهار کرد: صنعتی سازی مسکن از گذشته مد نظر بوده و سابقه آن به قبل از انقلاب برمی‌گردد. در ابتدا نیرو‌های مسلح توانستند کارخانه‌های خانه سازی در کشور ایجاد کنند که به دلایل مختلف صنعتی سازی ابتر ماند.

وی افزود: امروز باید با رویکرد جدید به صنعتی سازی و چابک سازی مسکن پرداخته شود.

وی با طرح این پرسش که چرا امروز نمی‌توانیم اتصالی بین اندیشه ورزی و صنعتی سازی داشته باشیم، تصریح کرد: صنعتی سازی مسکن در امر نیاز‌های جامعه به درستی فرهنگ سازی نشده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: ارزان سازی مسکن با استفاده از صنعتی سازی برای مردم به یک آرزو تبدیل شده است. اینکه فقط از صنعتی سازی حرف بزنیم کاری از پیش نخواهیم برد.

فخاری با طرح این پرسش که مسئول بسترسازی برای صنعتی سازی کیست، گفت: باید با همکاری معاونت فناوری ریاست جمهوری، دبیرخانه فعال حوزه صنعتی سازی مسکن ایجاد شده و به رسمیت شناخته شود تا به عنوان مرجع رجوع صاحبنظران مورد استفاده قرار گیرد.

/ تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: