bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۰۸۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۳
با دستور معاون اول رئیس‌جمهور، ایران برای تأمین نیاز زائران، سه هواپیمای حامل آب، مواد غذایی و دارو به فرودگاه‌های نجف و بغداد اعزام می‌کند.

به گزارش بازارنیوز، محمد محمدی‌بخش رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: با دستور معاون اول رئیس‌جمهوری، سه فروند هواپیما نیازهای زائران ازجمله آب، مواد غذایی و دارو را به فرودگاه‌های نجف و بغداد منتقل می‌کنند و این امدادرسانی به‌طور مستمر ادامه دارد.

طبق اعلام سازمان هواپیمایی، محمدی‌بخش گفت: با توجه به محدودیت‌هایی که در عراق برای زائران پیش آمد، با دستور معاون اول رئیس‌جمهوری و کمک‌های هلال‌احمر و سفارت ایران در عراق مقرر شد بخشی از نیازهای زائران توسط بخش هوایی به عراق منتقل شود. اولین پرواز، دیروز شنبه توسط شرکت هواپیمایی پویا با محموله آب‌معدنی، دارو و غذا به نجف رفت و این پروازها به‌صورت مستمر ادامه دارد.

به گفته معاون وزیر راه، امروز یکشنبه نیز با دو فروند هواپیمای ۷۴۷ از مبدأ مشهد مقدس، آب‌معدنی و مواد غذایی به فرودگاه‌های بغداد و نجف ارسال می‌شود. همکاران ما در مجموعه هلال‌احمر و ستاد عتبات و سفارت ایران در عراق مواد غذایی را در اختیار زائران قرار می‌دهند.

به گفته رئیس سازمان هواپیمایی، بخش مجموعه هوافضای سپاه، نیروی هوایی ارتش و هلال‌احمر با هدف افزایش سرعت ارائه خدمات در این امدادرسانی مشارکت دارند.

محمدی‌بخش افزود: هواپیمایی ساها نیز امروز در جابجایی مواد غذایی مشارکت خواهد داشت و به‌مرور پروازها مستمر به عراق ادامه دارد، ضمن اینکه همه پروازهای مسافری که از فرودگاه امام (ره) به نجف و بغداد اعزام می‌شود امکان ارسال مواد غذایی را دارد.


/بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: