bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۰۸۹
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۷
به گفته محمد محمدی رییس سازمان هواپیمایی، پرواز‌ها تا پایان ماه صفر به نجف و بغداد افزایش یافته است و از این ۱۰۰۰ پرواز در هفته خواهیم داشت.

به گزارش بازارنیوز، رییس سازمان هواپیمایی از توافق با عراق برای رفع محدودیت تعداد پرواز‌ها به نجف و بغداد تا پایان ماه صفر خبر داد و گفت: به زائران توصیه می‌کنیم طی امروز و فردا که ظرفیت خالی ناوگان بیشتر است به وطن بازگردند.

محمد محمدی بخش درباره مذاکرات اخیر با عراق برای تسهیل و افزایش پرواز‌ها بین دو کشور افزود: توافق همیشگی ایران و عراق ۱۲۰ پرواز هفتگی بود. به جهت ایام اربعین این عدد در ابتدا به ۲۵۰ پرواز و سپس ۷۵۰ و مجددا به هزار پرواز افزایش یافت.

رییس سازمان هواپیمایی گفت: با این حال تقاضای سفر به عراق از مبدا ایران بیش از هزار پرواز است و طی جلسات مستمر با مسولان سازمان هواپیمایی عراق و همینطور فرودگاه نجف و بغداد مقرر شد تا پایان ماه صفر محدودیت برای سیکل و تعداد پرواز نداشته باشیم.

استفاده از حداکثر ظرفیت فرودگاه نجف و بغداد برای زائران ایرانی اربعین
به گفته محمدی بخش تنها عامل محدودیت کننده ظرفیت فرودگاه نجف است که قرار شد بدونِ محدودیت تا حداکثر ظرفیت فرودگاه نجف و بغداد از پرواز‌های ایرانی پذیرایی شود.

معاون وزیر راه گفت: عراق تسهیلات لازم را برای پرواز‌های ایرانی قرار خواهد داد ودر عین حال تجهیزات فرودگاهی از ایران در اختیار فرودگاه نجف قرار دادیم.

وی با اشاره به بازدید اخیر خود از فرودگاه نجف و بغداد افزود: در پرواز‌های بازگشت ظرفیت کاملی را در اختیار زائران قرار دادیم، اما پیش‌بینی افزایش استفاده از ناوگان هوایی را به دلیل بسته بودن مرز‌های زمینی داریم.


وی گفت: مردم حتما قبل از عزیمت به سمت فرودگاه نجف و بغداد بلیت تهییه کنند و از ظرفیت خالی پرواز مطمئن باشند.

معاون وزیر راه گفت: برای بازگشت زائران از تمام ظرفیت خالی استفاده می‌کنیم، فقط به زوار توصیه می‌کنیم مدیریت زمان بازگشت را تنظیم کنند؛ چرا که اولویت با زائرانی است که بلیت بازگشت را پیش‌تر خریداری کرده اند.

محمدی بخش گفت. مسافران می‌توانند طی امروز و فردا که ظرفیت خالی ناوگان برای بازگشت بیشتر است به وطن بازگردند.
/ ایرنا

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: