bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۱۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۶
رئیس جمهور روسیه وقوع «دلارزدایی» از اقتصاد جهان را «اجتناب ناپذیر» دانست.

گروه بین الملل بازارنیوز- «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه در سخنرانی در جلسه‌ای با اعضای دولتش در شهر مسکو پیشنهاد داد بودجه سه سال آینده روسیه که باید بر توسعه، اجرای پروژه‌های زیرساختی مهم و تحریک فعالیت‌های اقتصادی متمرکز باشد مورد بحث قرار بگیرد.

پوتین: دلارزدایی از اقتصاد جهان اجتناب ناپذیر است

رئیس جمهوری روسیه تصریح کرد: «اختلافاتی وجود دارد درباره اینکه به چه چیز‌هایی توجه بیشتری شود، برای چه مواردی بودجه بیشتری صرف شود، در چه مواردی صرفه جویی بودجه و ایجاد یک حاشیه ایمنی بهتر است و اینکه این حاشیه ایمنی در شرایط جدید چطور ایجاد می‌شود و در شرایط عصر که در آن ما یک فرآیند شناخته شده و اجتناب ناپذیر دلارزدایی داریم حاشیه ایمنی چیست.»

پوتین تاکید کرد، روسیه با اطمینان خودش را با فشار‌های خارجی که او به عنوان «تهاجم مالی و تکنولوژیکی برخی کشورها» خواند سازگار می‌کند.


او متذکر شد، دولت روسیه با فوریت تدابیر حمایتی موثر را به اجرا در می‌آورد و مکانیزم‌هایی برای حمایت از صنایع کلیدی، شرکت‌های تشکیل دهنده سیستم و همینطور شرکت‌های کوچک و متوسط پیاده می‌کند.

به گفته پوتین، هدف از همه این تدابیر حفظ مشاغل و اشتغال و ارائه کمک‌های هدفمند به شهروندان روسیه، به ویژه خانواده‌های دارای فرزند و مستمری بگیران است.

رئیس جمهور روسیه توضیح داد: «در نتیجه اجرای این مجموعه تدابیر، اجازه ندادیم اقتصاد دچار افول شدید شود. تورم نیز سریعا مهار شد. این تورم بعد از تجربه اوج خودش با میزان ۱۷.۸ درصد درماه آوریل تا تاریخ پنجم سپتامبر به ۱۴.۱ درصد کاهش یافت.»

پوتین پیش بینی کرد که تورم روسیه تا پایان سال جاری میلادی به حدود ۱۲ درصد می‌رسد.

رئیس جمهور روسیه بیان داشت،  پویایی ماهانه شاخص‌های کلیدی همچنین نشان می‌دهند که اقتصاد به تدریج در حال تثبیت، آرام شدن و ورود به مسیر رشد است و فعالیت شرکت‌ها در حال بازگشت به ریتم عادی است.

به گفته پوتین، سیاست‌های مسئولانه‌ای که در سال‌های گذشته در حوزه اقتصاد کلان دنبال شد در زمان بحران امتحان خود را پس داد و حالا وضعیت بودجه روسیه خیلی بهتر از بودجه کشور‌های «گروه ۲۰»  و گروه «بریکس» است و لازم است این خط مشی هر چه بیشتر ادامه یابد.

//پایان پیام

برچسب ها: دلار ، روسیه ، اقتصاد
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: