bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۱۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۰
سخنگوی صنعت برق با اشاره به کاهش ۱۵۰۰ مگاواتی مصرف برق در بخش خانگی پس از اصلاح تعرفه‌ها، گفت: پرداخت پاداش خوش‌مصرفی به مشترکان برق تا آخر شهریور انجام خواهد شد.

به گزارش بازارنیوز، مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق در تشریح جزئیات اجرای طرح اصلاح تعرفه برق بخش خانگی و اثرات آن گفت: خوشبختانه با اجرای این طرح، از 40 میلیون قبض صادر شده، 16.7 میلیون قبض مشمول پاداش صرفه‌جویی شدند که از این تعداد 5 میلیون مشترک بستانکار یا قبض برق آنها به صورت رایگان صادر شد.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: میزان کاهش مصرف برق با اجرای طرح اصلاح تعرفه‌ها، حدود 1500 مگاوات تخمین زده می‌شود که اگر می‌خواستیم برای تامین این میزان برق نیروگاه بسازیم، باید حدود 45 هزار میلیارد تومان با زیرساخت‌هایی که مرتبط با نیروگاه هستند، سرمایه گذاری می‌کردیم که در واقع این عدد صرفه‌جویی شد.

به گفته وی، این میزان صرفه‌جویی در بخش خانگی، منجر شد که امسال بتوانیم برق صنایع انرژی‌بر کشور را 15 درصد بیشتر از گذشته تامین کنیم.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: پاداشی که به مشترکان خانگی تا این لحظه پرداخت شده حدود 850 میلیارد تومان است و از آنجایی که اجرای این طرح تا پایان شهریور ماه ادامه دارد پیش‌بینی می‌کنیم این عدد به هزار میلیارد تومان برسد.

سخنگوی صنعت برق افزود: از مردم عزیز درخواست می‌کنیم همانطور که تا این لحظه با ما همکاری کرده‌اند تا پایان شهریور ماه نیز به همکاری خود با صنعت برق ادامه دهند و در کنار آن از پاداش صرفه‌جویی در مصرف برق برخوردار شوند.


/ تسنیم

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: