bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۳۲۳
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۲
گرگان- اعتماد، مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: راه آهن توانسته به منطقه آزاد اینچه برون معنا دهد، البته ما به طور کامل دارای منطقه آزاد نیستیم و لازم است زیرساخت‌های آن تکمیل شود.

محسن اعتماد اظهارکرد: از سال ۹۳ خط ریلی اینچه برون- ترکمنستان- قزاقستان با حضور روسای جمهور سه کشور در نقطه صفر مرزی اینچه برون افتتاح شد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ افزود: اینچه برون نقشی طلایی در اقتصاد کشور داشته و به عنوان یک مرز آرام می تواند صادرات کشورهایی همچون قزاقستان، روسیه، ترکمنستان و سایر کشورهای منطقه از جمله چین را به سمت دریای آزاد انتقال دهد.

وی عنوان کرد: ترانزیت دو سر بار از دیگر مزایای راه آهن منطقه اینچه برون است؛ یعنی همیشه واگن ها هنگام بردن بار به سمت کشوری، خالی بر می گشتند اما در حال حاضر قطاری که از اروپا باری را به سمت افغانستان برده بود، در راه برگشت توانست گوگرد را به اروپا بازگرداند که این امر راندمان و بهره وری را بالا می برد.

اعتماد ادامه داد: راه آهن توانسته به منطقه آزاد اینچه برون معنا دهد، البته ما دارای منطقه آزاد نیستیم و این فقط یک اسم است و اگر در این نقطه بخواهد منطقه آزادی راه اندازی شود، به دلیل راه آهن است وگرنه این منطقه مزیت رقابتی دیگری ندارد.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ با اشاره به برنامه های آینده برای منطقه آزاد اینچه برون، بیان کرد: راه اندازی محوطه های تخلیه و بارگیری و توسعه خطوط در ایستگاه ها از جمله برنامه های مهمی است که قرار است در آینده ای نزدیک انجام شود.

وی اضافه کرد: همچنین طی قراردادی با قرارگاه خاتم الانبیا(ص) تلاش می کنیم، زیرساخت های لازم را برای توسعه این منطقه فراهم کنیم، ضمن اینکه سرمایه گذارانی هم جذب شده اند.


/ بازار

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: