bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۴۹۲
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۱
مدیر‌عامل پترول:
مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس، توسعه همکاری با انجمن و تشکل‌های بخش خصوصی صنعت پتروشیمی را راهبردی موثر در افزایش ارزش افزوده محصولات پتروشیمی و حضور کالا‌هایی ایرانی در بازار جهانی عنوان کرد.

گسترش همکاری با انجمن‌ها باعث افزایش ارزش‌افزوده محصولات پتروشیمی می‌شود

گروه نفت و انرژی بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ «رشید قانعی» مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس امروز در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری این شرکت با انجمن مستربچ و آمیزه‌های پلیمری ایران با اشاره به اینکه برنامه جدی برای تکمیل زنجیره ارزش و بالابردن ارزش افزوده در صنعت پتروشیمی وجود دارد، افزود: اغلب بنگاه‌های بزرگ کشور، تمام کار‌ها را خودشان انجام می‌دهند و این در حالی است که بسیاری از نهاد‌ها و انجمن‌ها از لحاظ تخصصی حرفه‌ای‌تر و چابک‌تر هستند.

قانعی با تاکید بر اینکه عمده محصولات تولیدی در پتروشیمی‌های کشور به صورت پودر است، گفت: در اغلب پلیمر‌ها و حتی پی‌وی‌سی، می‌توان ارزش افزوده بالاتری ایجاد کرد  از همین رو به دنبال استفاده از این ظرفیت‌هایی هستیم تا با تامین سرمایه موردنیاز، از ظرفیت بخش خصوصی در صنعت پتروشیمی استفاده کنیم.

 

گسترش همکاری با انجمن‌ها باعث افزایش ارزش‌افزوده محصولات پتروشیمی می‌شود


وی یکی از این زمینه‌ها را حوزه مستربچ و کامپاند دانست و افزود: با وجود سرمایه‌گذاری‌های بزرگ، اما محصول نهایی به عنوان خوراک پایین دستی به دست مصرف‌کننده نمی‌رسد و عده‌ای با سوءاستفاده اجازه نمی‌دهند خوراک به تولیدکننده واقعی برسد و ظرفیت در کشور خالی می‌ماند.


مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی خلیج فارس تاکید کرد: طراحی محصولات جدید با همکاری انجمن‌های فعال انجام می‌شود.


وی ادامه داد: همچنین می‌توان از ظرفیت انجمن‌ها برای حضور در بازار‌های جهانی استفاده کرد.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: