bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۶۰۶
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۵
وزیر صمت:
وزیر صمت گفت: صادرات سالیانه دارو حدود ۵۰ میلیون دلار است که طبق برآوردهای انجام شده دستیابی به صادرات یک تا ۲ میلیارد دلاری در این صنعت قابل تحقق است.

صادرات ۵۰ میلیون دلاری دارو را می‌توان به ۲ میلیارد دلار رساند

گروه بهداشت و درمان بازارنیوز؛«سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت امروز در جریان افتتاح هفتمین نمایشگاه ایران فارما در محل مصلای امام خمینی تهران با بیان اینکه ایران از نظر سلامت در جنبه‌های مختلف از جمله تجهیزات پزشکی، خدمات سلامت، درمان و دارو دارای اعتبار بین‌المللی است، اظهار کرد: همزمان با توسعه صنعت دارو و سلامت باید در حوزه تجارت خارجی نیز ورود کنیم یرا از این طریق تراز ارزی نیز ارتقا می‌یابد.


وزیر صمت تصریح کرد: صادرات سالیانه دارو حدود ۵۰ میلیون دلار است که طبق برآوردهای انجام شده دستیابی به صادرات یک تا ۲ میلیارد دلاری در این صنعت قابل تحقق است.

فاطمی امین با اشاره به کاهش شکاف تجارت کشور، افزود: سال گذشته ۵۲ میلیارد دلار واردات انجام شد و در مقابل صادرات غیرنفتی ۴۸.۵ میلیارد دلار بود که نشان می‌داد شکاف بین صادرات غیرنفتی و واردات در حال کاهش است.

وی گفت: صادرات محصولات خام و نیمه خام گرچه ارزآوری به دنبال دارد، اما برای کشور قدرت آفرین نیست در حالی که حوزه تجهیزات پزشکی و دارو می‌تواند برای کشور قدرت آفرین باشد.

فاطمی امین تاکید کرد: صادرات در بخش سلامت به ویژه در حوزه داروهای زیست فناوری و تجهیزات پزشکی قابل دستیابی است و ما به دنبال توسعه این بخش هستیم.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: