bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۷۲۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
رئیس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛
رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: در دولت سیزدهم دولت استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان و نوظهور برای تسهیل تجاری‌سازی فعال و همچنین شورای عالی استاندارد پس از ۲۰ سال احیا شد.

احیای شورای عالی استاندارد پس از ۲۰ سال

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛«مهدی اسلام‌پناه» سازمان ملی استاندارد امروز در همایش روز جهانی استاندارد اظهار کرد: در دولت سیزدهم استانداردسازی و ارزیابی کیفیت و خدمات فعال شد و همچنین ارزیابی انطباق و صدور گواهی کالا و خدمات فعال شد. همچنین مفهوم دیپلماسی استاندارد و کیفیت برای تفاهمات و توافقات بین‌المللی در کشور‌های هدف تجاری تعریف شد.


رئیس سازمان ملی استاندارد ایران افزود: در این مدت شورای عالی استاندارد پس از ۲۰ سال با حضور مقامات عالی نظام احیا شد و مدل کیفیت جهان اسلام طراحی و مبنای جایزه ملی کیفیت قرار گرفت.


وی ادامه داد: در این دولت استانداردسازی محصولات دانش‌بنیان و نوظهور برای تسهیل تجاری‌سازی فعال شد و همچنین نظارت‌های تخصصی در حوزه اوزان و مقیاس‌ها برای مبارزه با کم‌فروشی آغاز و سند یکپارچه فضا با تمرکز بر اصالت کیفیت تدوین شد.


رئیس سازمان ملی استاندارد خطاب به مخبر معاون اول رئیس‌جمهور اظهار کرد: ساختار تشکیلاتی سازمان استاندارد پیش از تصویب قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد مصوب سال ۹۶ است و با وجود تغییر عنوان، ارتقا جایگاه اداری و افزایش مأموریت‌ها و تکالیف در دوره‌های قبل اصلاح نشده است؛ لذا برخی از وظایف کلیدی نظیر موضوع حلال، استانداردسازی خدمات، موانع دانش‌بنیان و موارد دیگری که در ساختار قبلی که هم اکنون در سازمان جاری است وجود ندارد و این بی‌توجهی تاریخی به نظام استاندارد کشور بسیار تأسف‌برانگیز است.


اسلام‌پناه گفت: در اینجا متعهد می‌شوم که نقش نظام استاندارد به عنوان عامل موفقیت و پیشران در تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان و صادرات محصولات غیرنفتی تقویت شود و امکان ارتقا چشمگیر صادرات کالا و خدمات ایرانی در بازار‌های جهانی فعال شود.

 

پایان پیام //

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: