bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۸۹۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۵۸
فهرست اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان بانک‌هایی که در پایان سه ماه اول سال جاری مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند به روزرسانی شد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از بازار، فهرست اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان بانک‌هایی که در پایان سه ماه اول سال جاری مورد بررسی نهایی قرار گرفته اند به همراه اطلاعات تسهیلات کلان غیرجاری و تسهیلات و تعهدات اشخاص مرتبط به تفکیک هر بانک به روزرسانی و منتشر شد.

پیش از این ریز تسهیلات و تعهدات کلان ۲۴ بانک و اشخاص مرتبط ۲۵ بانک در بازه زمانی سه ماه اول سال جاری اعلام شده بود که با احتساب اطلاعات جدید، تاکنون فهرست تسهیلات و تعهدات کلان ۲۶ و اشخاص مرتبط ۲۷ بانک منتشر شده است.

گفتنی است، تعیین مصادیق انتشار اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان، تسهیلات کلان غیرجاری و اشخاص مرتبط با توجه به مصوبه جلسه مورخ ۱۴۰۱.۰۳.۳۱ شورای پول و اعتبار در این خصوص مبنی بر اینکه؛ مجموع خالص تسهیلات و تعهدات مربوط به هر ذینفع واحد و یا اشخاص مرتبط که میزان آن حداقل معادل یک هزار میلیارد ریال است و به عنوان مصادیق مشمول حکم مقرر در جز نخست از بند «د» ذیل تبصره (۱۶) قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور محسوب می‌شود.

لازم به ذکر است، اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان و اشخاص مرتبط بانک ملی ایران مورد بررسی اولیه قرار گرفته است و احتمال تغییر در داده‌ها، پس از ارزیابی و بررسی نهایی می‌باشد.

شایان ذکر است اطلاعات تسهیلات و تعهدات کلان مرتبط سایر بانک‌ها و موسسات اعتباری پس از دریافت و بررسی نهایی ارسال خواهد شد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: