bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۹۱۶
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۴
در حالی ایران خودرو دومین فروش فوق العاده پاییزی خود را استارت زده است که یک سوال در میان خریداران این است که کدام خودرو بیشترین تفاوت قیمت کارخانه با بازار آزاد را دارد یا به عبارتی با خرید کدام خودرو می‌توان بیشترین سود را برد؟

به گزارش بازارنیوز به نقل از اندیشه معاصر، ایران خودرو از برنامه فروش فوق العاده خود رونمایی کرد. آبی‌های جاده مخصوص این طرح فروش را از روز پنجم آبان ماه سال جاری آغاز کرد.

براساس اعلام این خودروساز پنج محصول سمند سورن پلاس جدید، پژو پارس سال، پژو پارس سال با موتور XU۷P، پژو ۲۰۷ با فرمان برقی و پژو ۲۰۷ با گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک با سقف قرمز در دسترس متقاضیان قرار دارد.

متقاضیان سمند سورن پلاس جدید باید برای این خودرو حدود ۲۶۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به حساب ایران خودرو واریز کنند. پژو پارس سال نیز با قیمتی حول و حوش ۱۶۶ میلیون تومان در این طرح فروش قابل خریداری است. دیگر پژو پارس سال در این فروش فوق العاده با قیمتی نزدیک به ۲۰۹ میلیون تومان در دسترس مشتریان قرار دارد. پژو ۲۰۷ با فرمان برقی نیز قیمتی در حدود ۲۱۶ میلیون تومان را در این فروش فوق العاده به خود می‌بیند. تنها محصول با گیربکس اتوماتیک حاضر در جدیدترین فروش فوق العاده ایران خودرو یعنی پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته نیز برچسب قیمت حدود ۳۱۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان دارد.

آبی‌های جاده مخصوص سمند سورن پلاس جدید را با رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری متالیک و آبی کبود عرضه کرده است. پژو پارس سال نیز با رنگ‌های سفید، مشکی و خاکستری متالیک قابل خریداری است. پژو پارس سال با موتور XU۷P (ELX) نیز با رنگ‌های مشابه پژو پارس سال در این فروش فوق العاده حاضر است. بیشترین تنوع رنگ در دومین فروش فوق العاده پاییزی ایران خودرو مربوط به پژو ۲۰۷ با فرمان تعلق دارد. این خودرو با رنگ‌های سفید، مشکی، خاکستری متالیک، نقره ای، قرمز و آبی کاسپین عرضه شده است.

پژو ۲۰۷ با گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته و سقف قرمز نیز با دو رنگ بدنه سفید و مشکی در دسترس مشریان قرار دارد.

اما کدام خودرو در این فروش فوق العاده سود بیشتری را به حساب خریداران خود واریز می‌کند؟ بررسی قیمت این خودرو‌ها در بازار نشان می‌دهد. در میان پنج محصول حاضر در این فروش فوق العاده پژو ۲۰۷ با فرمان برقی با توجه به فاصله قیمتی حدود ۱۹۷ میلیون تومانی میان بازار و کارخانه بیشترین سود را به حساب متقاضیان خود واریز می‌کند. این خودرو این روز‌ها در بازار با قیمت ۴۱۲ میلیون تومان داد و ستد می‌شود. بعد از این خودرو دیگر پژو ۲۰۷ حاضر در این فروش فوق العاده یعنی پژو ۲۰۷ با گیربکس ۶ سرعته اتومانیک با فاصله قمیتی حول و حوش ۱۶۷ میلیون تومانی در جایگاه دوم جدول پربازده‌ترین سودهی قرار می‌گیرد. این خودرو در حال حاضر در بازار قیمتی نزدیک به ۴۸۵ میلیون تومان دارد. پژو پارس سال نیز با حدود ۱۵۱ میلیون تومان فاصله قیمت کارخانه و بازار جایگاه بعدی را به خود اختصاص می‌دهد. سمند سورن پلاس جدید در بازار قیمتی حوالی ۳۳۶ میلیون تومانی دارد بنابراین با توجه به قیمت کارخانه‌ای خریدش برای مشتریان سودی حدود ۷۴ میلیون تومانی دارد. پارس سال سفارشی با موتور XU۷P که محصولی جدید محسوب می‌شود هنوز نتوانسته محدوده قمیتی خود در بازار را مشخص کند؛ بنابراین فاصله قیمتی آن هنوز مشخصی نشده است. این طرح فروش علاوه بر متقاضیان عادی در دسترس مادران دادای دو فرزند و همچنین دارندگان خودرو‌های فرسوده نیز قرار دارد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: