bazarnews

کد خبر: ۱۰۸۹۳۲
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۴
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
سامانه همتا اعلام کرد گوشی های آیفون 14 در ایران رجیستر نشده و رجیستری آن همچنان در هاله‌ای از ابهام است.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ اکبر سلطانی، کارشناس سامانه همتا در گفتگو با بازارنیوز اظهار کرد: تاکنون تصمیمی برای رجیستری گوشی های همراه آیفون 14 اتخاذ نشده و تصمیم‌گیری برای این کار در هاله‌ای از  ابهام است.

سلطانی در ادامه پیشنهاد کرد مسافران سفرهای خارجی، از خرید این مدل گوشی پرهیز کنند تا در داخل کشور به مشکل بر نخورده و دارایی آنها به هدر نرود.

همچنین امروز سامانه همتا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تاکنون هیچ گوشی آیفون ۱۴ در هیچ رویه‌ای رجیستر نشده است و گوشی‌های موجود در بازار قاچاق محسوب می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: پیرو اخبار ضدونقیض در رسانه‌ها و سوالات مکرر مخاطبان در مورد وضعیت آیفون ۱۴، به اطلاع می‌رساند با توجه به عدم واردات قانونی این مدل از گوشی‌ها، کلیه گوشی‌های آیفون ۱۴ بازار قاچاق هستند.

لذا به کلیه واحدهای صنفی اکیداً توصیه می‌شود تا زمان تعیین تکلیف وضعیت واردات قانونی آیفون ۱۴ از خریدوفروش آن خودداری نمایند.

متأسفانه واحدهای صنفی متخلف با وعده و وعید، این گوشی‌ها را به مردم می‌فروشند که ضروری است اتحادیه‌های مربوطه و نهادهای نظارتی با آن‌ها برخورد کنند.

لازم به ذکر است در استعلام اصالت سامانه همتا، قاچاق بودن این گوشی‌ها اعلام می‌شود. استعلام اصالت از طریق ارسال شناسه ۱۵ رقمی IMEI به سامانه همتا از درگاه‌های کد دستوری #۷۷۷۷*، سایت hamta.ntsw.ir و اپلیکیشن همتا امکان‌پذیر است.

شناسه IMEI با شماره‌گیری کد دستوری #۰۶#* روی دستگاه یا از روی جعبه قابل ملاحظه است. همچنین، قاچاق بودن این گوشی‌ها به محض قرار دادن سیم‌کارت در قالب پیامک از طرف سامانه همتا اعلام می‌شود.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: