bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۰۵۴
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۳
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن اشاره به افزایش شتاب روند ساخت سالانه یک میلیون مسکن، گفت: شاید در سال اول، بخشی از برنامه نهضت ملی مسکن محقق نشود، اما مطمئنا در سال‌های بعد، این پروژه طبق برنامه اجرا خواهد شد.

نهضت ملی مسکن برمدار شتاب/ ساخت یک میلیون مسکن طبق برنامه انجام می‌شود

گروه راه و مسکن بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ تولید یک میلیون مسکن در سال و در نهایت ساخت چهار میلیون واحد مسکونی تا پایان سال ۱۴۰۴، یکی از اصلی‌ترین وعده‌های انتخاباتی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی بود که پس از پیروزی وی در انتخابات ریاست جمهوری، به یکی از اساسی‌ترین وعده‌های دولت سیزدهم تبدیل شد.


بازار مسکن کشور در طول ۴ سال گذشته، به دلیل کم‌کاری دولت قبل در پیشبرد پروژه مسکن مهر و امتناع در عرضه بیشتر مسکن، شاهد نوسانات متعددی بوده است؛ بسیاری از کارشناسان این حوزه، کمبود عرضه را به عنوان اصلی‌ترین عامل نا به‌سامانی بازار مسکن عنوان کرده‌اند.


از زمان آغاز به کار دولت جدید، برخی از کارشناسان بازار مسکن، تحقق وعده مسکنی رئیس جمهور را را غیر قابل اجرا و نامحتمل توصیف کرده بودند؛ اکنون یک سال از تصدی‌ رستم قاسمی در وزارت راه و شهرسازی و بیش از یک ماه از ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رئیس جمهور به این وزارتخانه می‌گذرد؛ اما همچنان تولید این تعداد واحد مسکونی در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.


«اکبر نیکزاد» رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون برخی اظهارنظر‌ها مبنی بر ناتوانی دولت در ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی اظهار کرد: از زمان ابلاغ قانون جهش تولید مسکن توسط رئیس جمهور، روند پیشرفت نهضت ملی مسکن، در سراسر کشور با شتاب بیشتر همراه شده است؛ لذا با توجه به توان اجرایی مدیران ارشد کشور و همچنین تامین کامل مصالح مورد نیاز، به نظر می‌رسد که ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی با مشکل جدی همراه نخواهد بود.


رئیس بنیاد مسکن خاطر نشان کرد: شاید در سال اول، به دلیل وجود برخی مشکلات و موانع اداری، از برنامه ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی عقب بمانیم، اما مطمئنا در سال‌های آینده، اجرای نهضت ملی مسکن طبق برنامه اجرا و یا حتی تعدادی از واحد‌های مسکونی به جا مانده از سال نخست هم جبران خواهد شد.


پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: