bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۱۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۲

قیمت کابینت ام دی اف یکی از مسائلی است که هنگام خرید کابینت ام دی اف باید به آن دقت کرد‌. برای اینکه بعد از خرید کابینت احساس نکنیم سرمان کلاه رفته است بهتر است نحوه قیمت گذاری و عواملی که روی قیمت کابینت ام دی اف تاثیر می گذارد را بدانیم. اکنون به بررسی مواردی که در تعیین قیمت کابینت ام دی اف تاثیر گذار هستند می پردازیم.

 

عوامل موثر روی قیمت کابینت ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف چقدر است؟

قیمت کابینت ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف وابسته به عوامل متعددی مانند اسکلت و نوع بدنه، متریال های استفاده شده در ساخت آن، تنوع رنگ و ...است. اکنون به بررسی چند مورد از عوامل موثر در قیمت کابینت ام دی اف می پردازیم.

 

طراحی

قیمت کابینت ام دی اف با توجه به متراژی که اندازه گیری می شود یعنی طول ، عمق و ارتفاع تغییر می کند.برای به دست آوردن متراژ درست باید جای مابقی وسایل مانند یخچال، لباسشویی ، سینک و ماشین ظرف شویی را از همان ابتدا مشخص کنیم. با به دست آوردن متراژ درست هزینه طراحی نیز به درستی محاسبه می شود.

هزینه نصب

بعضی از کابینت ساز ها در ابتدا هزینه نصب کابینت ها را اعلام  نمی کنند. در نهایت هزینه نصب را می گیرند. برای اینکه قیمت نهایی کابینت ام دی اف را حساب کنیم از همان ابتدا لازم است از کابینت ساز میزان هزینه نصب را جویا شویم. البته بعضی از کابینت سازها کلا هزینه نصب را از مشتری دریافت نمی کنند و به صورت رایگان این کار را انجام می دهند.

یراق آلات به کار برده شده

یراق آلات همچون دستگیره و پایه های کابینت دارای جنس های مختلفی هستند. این یراق آلات در برندهای مختلفی وجود دارند. هرچه برند معتبرتر باشد قیمت آن ها گرانتر است. در نتیجه روی قیمت کابینت ام دی اف تاثیر گذار هستند. قیمت یراق آلات با توجه به سایز، جنس و نوع آن ها می باشد.

از آنجا که یراق آلات از نظر قیمت تفاوت زیادی باهم ندارند پس در انتخاب جنس خوب باید دقت لازم را داشته باشید.

برند ورق ام دی اف

با توجه به برندی که برای کابینت انتخاب می کنیم قیمت کابینت ام دی اف نیز تغییر می کند.

 

دلایل اختلاف قیمت کابینت ام دی اف

در واقع همه کابینت ها ام دی اف هستند به جز کابینت هایی که از چوب خالص تولید شده اند. کابینت های ام دی اف بنا به روکشی که استفاده می شود در انواع هایگلاس ، ممبران و.. وجود دارند. اما در بازار کابینت های با روکش  مات را ام دی اف می شناسند. یکی از دلایل اختلاف قیمت کابینت ام دی اف متفاوت بودن روکش و مغز آن است. کابینت ها بنا به روکشی که در آن ها استفاده میشود قیمت متفاوتی دارند.

قیمت کابینت ام دی اف خارجی نسبت به کابینت ام دی اف ایرانی بیشتر است. در کابینت ام دی اف خارجی مغز ام دی اف و روکشی که برای آن استفاده شده است خارجی هستند و جنس بهتری دارند. برای تشخیص ایرانی یا خارجی بودن کابینت ام دی اف باید به مغز ام دی اف توجه کرد. مغز ام دی اف ایرانی نسبت به خارجی تیره است. اگر بیشتر هزینه کم مد نظر شما است بهتر است کابینت ام دی اف ایرانی را سفارش دهید. اما اگر کیفیت کار بیشتر مد نظرتان می باشد از کابینت ام دی اف خارجی استفاده کنید.

 

نحوه محاسبه قیمت نهایی کابینت های ام دی اف

قیمت کابینت ام دی اف چقدر است؟

نحوه محاسبه قیمت نهایی کابینت های ام دی اف

محاسبه قیمت کابینت ام دی اف پیچیده است. به همین دلیل اکثر کابینت سازها به جای توضیح دادن درمورد قیمت نهایی ،قیمت متری را به مشتری می دهند. برای اینکه در آخر کار از قیمت هایی که کابینت ساز به ما می گوید سردرگم نشویم بهتر است از  کابینت ساز تقاضا کنیم در همان ابتدای سفارش قیمت نهایی را به ما ابلاغ کند. برای محاسبه قیمت کابینت ام دی اف باید آیتم های موجود در طراحی را مشخص کنیم و ضریب هر آیتم را بدانیم. سپس طول هر آیتم را اندازه گیری می کنیم .با دانستن قیمت متری کابینت ام دی اف آیتم هایی ک گفته شد ،قیمت نهایی کابینت ام دی اف به دست می آید.

 

سخن آخر

قبل از سفارش کابینت ام دی اف از استودیو دایری (https://diarystudio.com ) در مورد قیمت و جنس آن تحقیق کنید . برای اطمینان از قیمت کابینت ام دی اف می توانید از چند نفر کابینت ساز قیمت بگیرید. اما باید توجه داشته باشید که قیمت نهایی را جویا باشید و با هم مقایسه کنید.

برچسب ها: کابینت ، صنعت ، چوب
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: