bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۲۲۹
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۵
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تقدیر از عملکرد سازمان امور مالیاتی، هوشمندسازی و عدالت محوری را دو گام بلند نظام مالیاتی در دولت مردمی دانست.

به گزارش بازارنیوز به نقل از اکونا پرس.
حمیدرضا حاجی بابایی در نشست مشترک اعضای کمیسیون برنامه و بودجه با رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور از برگزاری یک سلسله نشست‌های تخصصی با دستگاه‌هایی که با بودجه مرتبط هستند خبر داد و گفت: این جلسات کارشناسی با هدف اینکه کمیسیون بتواند در بودجه سال ۱۴۰۲ سیاست گذاری‌های بودجه را واقعی‌تر ببیند، برگزار خواهد شد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تقدیر از عملکرد ارزشمند یک سال گذشته سازمان امور مالیاتی در حوزه‌های مختلف، گفت: رشد بالغ بر پنجاه درصدی درآمد‌های مالیاتی، شناسایی بیش از دو ملیون مودی مالیاتی جدید، اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی، بازنگری در معافیت ها، جلوگیری از فرار مالیاتی و رعایت عدالت مالیاتی در استان‌ها را از جمله شاخص‌ترین عملکرد‌های سازمان امور مالیاتی در دولت مردمی است که می‌تواند موجب تحولات خوب اقتصادی شود.

وی با تاکید بر اینکه هر استان باید متناسب با وضعیت اقتصادی خودش مالیات پرداخت کند، اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی در این حوزه گام بزرگی در ایجاد توازن برداشته و بودجه استان‌ها به سمت عدالت حرکت کرده است.

دکتر حاجی بابایی با تاکید بر اهمیت تامین بودجه جاری کشور از محل درآمد‌های مالیاتی گفت: باید برای برگشت مالیات پرداختی هر استان به همان استان سیاست گذاری شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یادآور شد، هوشمندسازی و عدالت محوری دو محور اساسی مورد تاکید مجلس بوده است که سازمان امور مالیاتی در این راستا کار‌های مهم و بزرگی در دولت مردمی در دستور کار قرار داده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: