bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۲۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۳
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۱۱ هزار و ۷۳۹ واحد همراه شد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از فارس، بورس اوراق بهادار تهران امروز هم در یک روند رو به رشد قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با افزایش ۱۱ هزار و ۷۳۹ واحد به رقم یک میلیون و ۴۲۶ هزار و ۹۵ واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۴ هزار و ۳۳۹ واحد به رقم ۴۰۱ هزار و ۹۰۷ واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۵ میلیون و ۲۷۸ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌"ران امروز بیش از ۸.۸ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۱۴ هزار نوبت معامله و به ارزش ۵ هزار و ۸۰۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۰.۸۳ درصد رشد کردند این دو شاخص با معیار هموزن یک درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور ۰.۹ درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس ۰.۹۶ درصد افزایش یافت و شاخص بازار دوم بورس ۰.۶۷ درصد افزایش یافت.

امروز نماد‌های ملی‌مس، چادرملو، فولاد مبارکه، پالایش نفت تهران، هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی تأمین، کشتیرانی جمهوری اسلامی و گسترش نفت و گاز پارسیان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس تهران را داشته‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل امروز با افزایش ۱۱۹ واحدی به رقم ۱۸ هزار و ۵۴۱ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۹ هزار میلیارد تومان رسید.

ارزش بازار پایه فرابورس هم که شرکت‌های تازه‌وارد بازار سرمایه و شرکت‌های اخراجی از بازار‌های اصلی در آن حضور دارند به ۳۲۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۵.۲ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۲۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۹ هزار و ۶۱۱ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با این حساب ارزش معاملات امروز بورس و فرابورس به بیش از ۱۴ هزار میلیارد تومان رسید. امروز نماد‌های پلیمر آریاساسول، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، پویا زرکان آق‌دره، پتروشیمی زاگرس، بیمه اتکایی ایرانیان، و پتروشیمی تندگویان به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس داشته‌اند.

امروز همچنین دو اتفاق در بازار سرمایه روی داد، یکی عرضه اوراق اختیار فروش تبعی با نماد سهام‌یار که معامله‌گران خرد با داشتن سبد سهام کمتر از ۱۰۰ میلیون تومان با خرید یک ورقه یک ریالی از این اوراق نسبت به بیمه پرتفوی سهام خود برای یکسال با بازدهی حداقل ۲۰ درصد اقدام کردند و اتفاق دوم اینکه برای اولین بار صندوق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات با حضور وزیران اقتصاد و کار در محل سازمان بورس رونمایی شد.

طبق گفته کارشناسان و مسؤولان در این مراسم انتظار می‌رود سرمایه‌های خرد مردم به سمت بازار مسکن سوق پیدا کند و از بازدهی این بازار بهره‌مند شوند و این صندوق می‌تواند به نقدشوندگی بیشتر املاک و دارایی‌های بخش خصوصی و دولتی کمک کند.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: