bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۳۰۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۹
رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، از تمایل روسیه برای تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران استقبال کرد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از بازار، سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور در پاسخ به تماس تلفنی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، از تمایل روسیه برای تقویت همکاری‌های اقتصادی با ایران استقبال کرد و گسترش پیوند‌های زیرساختی از جمله تقویت و توسعه خطوط مواصلاتی در حوزه اوراسیا را موجب رونق روابط تجاری و همکاری‌های اقتصادی در منطقه دانست.

رئیس جمهور با اشاره به افزایش رفت و آمد‌های دیپلماتیک و اقتصادی میان دو کشور، رایزنی‌های سیاسی و اقتصادی را در ارتقای سطح روابط و تقویت همکاری‌های فی مابین حائز اهمیت دانست.

رئیس جمهور روسیه نیز در این مکالمه تلفتی با تاکید بر جایگاه ویژه جغرافیای ایران کریدور شمال-جنوب را در کاهش زمان و هزینه‌های حمل بار موثر دانست و گفت: این مسیر ترانزیتی به مسیری جذاب برای اقتصاد و تجارت در جهان تبدیل خواهد شد.

پوتین با اشاره به سفر هیئت ۱۰۰ نفره تجاری روسیه به تهران به عنوان سفر سومین هیئت بزرگ اقتصادی روسی به ایران گفت: ایران و روسیه ظرفیت‌ها و زمینه‌های فراوانی برای گسترش تعاملات با یکدیگر دارند.

رئیس جمهور روسیه با اشاره به حادثه تروریستی شیراز بار دیگر با دولت و ملت ایران ابراز همدردی و تروریسم را در هر شکلی محکوم کرد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: