bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۷
بانک جهانی سرمایه‌گذاری جی پی مورگان درباره هفته‌ها کاهش اهرم‌زدایی بازار ارز‌های دیجیتال به دلیل بحران در صرافی رمز ارز FTX.com Sam Bankman-Fried و پلتفرم معاملاتی Alameda Research هشدار داده است؛ تحلیلگران این شرکت همچنین پیش‌بینی کردند که قیمت بیت‌کوین ممکن است به ۱۳۰۰۰ دلار کاهش یابد.

تحلیلگران جی‌پی‌مورگان چیس به رهبری نیکولاوس پانیگیرتزوگلو، استراتژیست بازار جهانی، تحلیل خود را از وضعیت FTX و پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین در یادداشتی در روز پنجشنبه ارائه کردند.

چیزی که این مرحله جدید اهرم‌زدایی ارز‌های دیجیتال را ناشی از سقوط آشکار Alameda Research و FTX مشکل‌سازتر می‌کند، این است که تعداد شرکت‌هایی با ترازنامه قوی‌تر که قادر به نجات افرادی با سرمایه کم و اهرم بالا هستند در حال کاهش است.

سرمایه‌گذاران کریپتو نگران پرداخت بدهی FTX.com و مرکز تجاری Alameda Research هستند. بانکمن-فرید، که هر دو شرکت را تأسیس کرد، به سرمایه‌گذاران FTX.com گفته است که شرکت او برای جلوگیری از درخواست ورشکستگی به تزریق نقدی نیاز دارد.

بانک سرمایه‌گذاری جهانی جی‌پی‌مورگان هشدار داد که بازار کریپتو ممکن است با هفته‌ها کاهش اهرم ناشی از بحران FTX مواجه شود و اشاره کرد که یک دوره تحول می‌تواند قیمت بیت‌کوین را به ۱۳ هزار دلار کاهش دهد.

تحلیلگران جی پی مورگان از هزینه تولید بیتکوین به عنوان راهی برای تعیین میزان کاهش بیشتر قیمت بیت کوین استفاده می‌کنند. آن‌ها به تفصیل توضیح دادند:

درحال‌حاضر، این هزینه تولید ۱۵۰۰۰ دلار است، اما احتمالاً کاهش ۱۳۰۰۰ دلاری را که در ماه‌های تابستان مشاهده شده است، دوباره مشاهده می‌شود.

در زمان نگارش این مقاله، بیت‌کوین با قیمت ۱۶۸۰۲ دلار معامله می‌شود که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۱ درصد رشد داشته، اما در هفت روز گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است.

/خبرآنلاین

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: