bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۲
نمی توان قیمت مشخصی برروی آپارتمان های شهرک اکباتان گذاشت هر واحد قیمت خاص خود را دارد براساس امکانات ، موقعیت مکانی و میزان نور و بازسازی داخل واحد این نرخ گذاری انجام می شود .

به گزارش بازارنیوز به نقل از اقتصادنیوز؛ می‌گفتند روزانه ۶ تا ۷ هزار تماس برای تغییر نام اکباتان به کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران شده، اما مردم این شهرک هم به نام شهرک خود علاقمند هستند و هم به مکان زندگی شان. عمر سکونت در این شهرک بالاست و معمولا کم‌تر ساکنان این شهرک به نقاط دیگر تهران کوچ می‌کنند.
یکی از دلایل آن امکانات این شهرک است و معمولا ساکنان آن برای رفع نیاز‌های روزمره، تفریحی، آموزشی و درمانی  و... نیازی به خروج از شهرک ندارند، آپارتمان‌های آن مقاوم هستند و فضای سبز و آزاد زیادی هم در این محدوده وجود دارد.

ساختمان‌های اکباتان به مقاوم بودن در برابر زلزله معروف هستند  برآورد‌ها نشان می‌دهد که این بنا‌ها با وجود گذشت حدود نیم قرن از عمر خود، در برابر زلزله‌ای تا ۹ ریشتر مقاومت دارند با وجود آن که عمر آپارتمان‌های این شهرک بالای ۳۰ سال است، اما به دلیل آن که عمر بلوک‌های مسکونی این شهرک تا ۳۰۰ سال هم تخمین زده شده هنوزاین شهرک خریداران خود را دارد.

فاز یک و سه این شهرک شباهت‌های زیادی به  هم دارند و برخی از ساکنان قدیمی این شهرک معتقدند فاز دو محبوبیت کم تری نسبت به فاز یک و سه دارد.  

قیمت آپارتمان و خانه در شهرک اکباتان بسته به اینکه در کدام فاز باشد و نورگیر و ویو واحد به چه صورت باشد و همچنین بسته به متراژ واحد متفاوت است.

به سوال بهترین جای شهرک اکباتان نمی‌توان جواب مشخصی داد، زیرا بهترین از نظر هر کسی فرق دارد. بسیاری از مدارس شهرک اکباتان در فاز یک قرار دارند از این رو این زندگی در این فاز برای افرادی که دارای فرزند محصل هستند مناسب‌تر است.

برخی دیگر دوست ندارند درگیر مشکلات باز سازی شوند به همین دلیل فاز یک و دو را که قبل از انقلاب ساخته شده است را برای سکونت انتخاب نمی‌کنند و‌تر جیح می‌دهند در فاز ۳ ساکن شوند.

  بررسی قیمت آپارتمان‌های این شهرک از سال ۹۹ نشان می‌دهد که در سال ۹۹ قیمت آپارتمان‌ها از متری ۲۰ میلیون تومان به حدود متری ۳۸ میلیون تومان رسیده است. اما در سال ۱۴۰۰ رشد قیمت متوقف شده و قیمت‌ها در حدود متری ۴۰ میلیون تومان باقی مانده است، اما رشد قیمت‌ها در سال ۱۴۰۱ ادامه پیدا کرد و از متری ۴۰ میلیون تومان به ۶۰ میلیون تومان هم رسیده است.

هرچند که آپارتمان‌هایی در این شهرک برای فروش گذاشته شده که متری بیش از ۸۰ میلیون تومان فایل شده اند.

فایل‌های پیشنهادی فروش در شهرک اکباتان 

محله

متراژ(مترمربع )

 
 

سن بنا (سال)

قیمت کل (تومان)

شهرک اکباتان فاز 2

57

30

4میلیارد و 500میلیون

اکباتان فاز 2

190

30

8میلیارد و 300میلیون

اکباتان خ ریاحی

133

3

7 میلیارد و 714میلیون

اکباتان فاز 3

74

30

5 میلیارد و 550میلیون

اکباتان فازیک

188

30

15میلیارد و 200میلیون

اکباتان بیمه یک

80

نوساز

4میلیارد و 800میلیون

اکباتان فاز 3

135

29

7میلیارد و 800میلیون

اکباتان فاز یک

188

30

15 میلیارد

اکباتان فاز 2 بلوک 5

65

30

5 میلیارد

اکباتان فاز 2

155

15

7میلیارد و 500میلیون

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: