bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۴۲۷
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۱
به خاطر کمبود عرضه بسیاری از فروشگاه‌ها در انگلیس تخم‌مرغ را سهمیه‌بندی کردند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از هافینگتون پست، افزایش هزینه‌های تولید در کنار شیوع آنفلوانزای پرندگان در میان طیور انگلیس باعث شده تا فروشگاه‌ها در این کشور تخم‌مرغ را سهمیه‌بندی کنند.

فروشگاه‌های زنجیره‌ای آسودا در این کشور هم اعلام کرده که تا اطلاع ثانوی به هر یک از مشتریانش فقط دو بسته تخم‌مرغ می‌فروشد. برند آلمانی خرده‌فروشی لیدل در انگلیس هم گفته به هر مشتری فقط سه بسته تخم مرغ تحویل می‌دهد. شرکت ودراسپونز هم در برخی از رستوران‌های خود صبحانه انگلیسی را بدون تخم مرغ عرضه می‌کند.

گروه تجاری کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس طی مصاحبه‌ای با بی بی سی گفته که برخی فروشگاه‌ها برای خرید تخم مرغ توسط مشتریان محدودیت تعداد اعمال کرده‌اند.

بنا به اعلام انجمن تولیدکنندگان تخم مرغ انگلیس، مرغداران انگلیسی با مشکل افزایش شدید هزینه‌های تولید و شیوع آنفلوانزای پرندگان مواجه هستند که این مسئله به کاهش شدید تولید منجر شده است.

در عین حال برخی تولیدکنندگان بار‌ها انتقاد کرده‌اند که قیمت فروش تخم مرغ در فروشگاه‌ها با افزایش شدید هزینه‌های تولید و قیمت سوخت همخوانی ندارد و همین مسئله باعث شده تا آن‌ها ظرفیت تولید خود را یا کم کنند و یا به طور کامل متوقف کنند.

مرغداران انگلیس همچنین با مشکل در تامین نهاده‌های دامی مواجه هستند؛ چراکه این کشور روسیه را که یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان غلات در جهان به شمار می‌رود تحریم کرده است.

به گزارش دفتر آمار ملی انگلیس، نرخ تورم در انگلیس در ماه اکتبر به بالاترین میزان در ۴۵ سال گذشته رسیده و قیمت تخم مرغ نسبت به سال گذشته بیش از ۳۵ درصد بالا رفته است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: