bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۵۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۸
معاون سازمان راهداری از رشد ۱۹ درصدی ترانزیت کالا از ابتدای سال جاری خبر داد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از تسنیم؛ اواسط ماه گذشته وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد:‌ در نیمه نخست امسال 5.7 میلیون تن کالا از کشور ترانزیت شده که سهم حمل‌ونقل جاده‌ای و ریلی به ترتیب 21 درصد رشد و 15.5 درصد کاهش یافته است.

بر این اساس در نیمه نخست امسال 5 میلیون و 761 هزار تن کالا از کشور ترانزیت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 14.4 درصد افزایش یافته است. از این میزان ترانزیت، 5 میلیون و 17 هزار تن از طریق جاده و 744 هزار تن از طریق ریل جابه‌جا شده که در بخش جاده‌ای رشد 50.8 درصد و در بخش ریلی کاهش 15.56 درصدی نسبت به نیمه نخست سال گذشته را نشان می‌دهد.

همچنین از مجموع ترانزیت زمینی 4 میلیون و 100 هزار تن محمولات عبوری غیرنفتی (با رشد 17 درصد نسبت به سال گذشته) و یک میلیون و 66 هزار تن محموله‌های عبوری نفتی با افزایش 8.4 درصدی بوده است.

تخلیه و بارگیری کالای ترانزیتی در بنادر کشور نیز طی نیمه نخست امسال 4.2 میلیون تن بوده که در مقایسه با نیمه اول سال گذشته 15.6 درصد رشد داشته است.

در جدیدترین اظهارنظر درباره ترانزیت جاده‌ای، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفته است: از ابتدای امسال بیش از 6میلیون تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شده که نسبت به زمان مشابه سال گذشته از رشد 19 درصدی برخوردار بوده است.

حمیدرضا شهرکی معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که با هیات همراه در سفری یکروزه به استان گیلان داشت ضمن دیدار با معاون امور هماهنگی استانداری و فرماندار آستارا از پایانه های مرزی و بار آستارا اظهار داشت:از ابتدای سال جاری بیش از 6 میلیون تن کالا از مرزهای کشور ترانزیت شده است که نسبت به مدت مشابه 19 درصد رشد داشته است.

وی با اشاره به اینکه نگاه ویژه‌ای در سطح ملی برای ارتقای زیرساخت‌ها در محدوده کریدور شمال به جنوب وجود دارد و دولت مصمم به بازگشایی کامل این کریدور از سمت جمهوری اسلامی ایران است گفت: هماهنگی‌های بین دستگاه های مسئول در سطح استان گیلان برای اجرای هر چه سریعتر و بهتر تصمیمات ملی ضروری است. 

شهرکی همچنین تسریع در روند اجرای طرح‌های توسعه حمل و نقل بین المللی و نیز فرصت‌های سرمایه گذاری در زمینه احداث تیر پارک‌ها، بر بهره گیری از ظرفیت منطقه آزاد انزلی جهت نوسازی ناوگان حمل و نقل و راهداری را مورد تاکید قرار داد.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: