bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۵۰۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴
بلومبرگ در گزارشی فاش کرد که ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، پس از کاهش نیمی از کارکنان این شرکت آمریکایی در ماه جاری میلادی، در نظر دارد تعداد بیشتری از آنها را اخراج کند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از راشاتودی؛ بلومبرگ در گزارشی فاش کرد که ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، پس از کاهش نیمی از کارکنان این شرکت آمریکایی در ماه جاری میلادی، در نظر دارد تعداد بیشتری از آنها را اخراج کند.

بر اساس این گزارش، انتظار می‌رود اخراج‌ها از روز دوشنبه آغاز شود و برنامه‌های فروش و مشارکت توییتر را هدف قرار دهد.

هفته گذشته، ماسک به کارکنان توییتر اولتیماتوم داد که یا با ساعات کاری طولانی‌تر و سخت‌کوشی بیشتر موافقت کنند یا با حقوق سه ماهه پایان کار اخراج شوند.

وی 24 ساعت به کارمندان خود مهلت داد تا پاسخ دهند و گفت کسانی که این کار را انجام ندهند، اخراج شده تلقی می شوند. به گفته منابع بلومبرگ، این اقدام باعث استعفای دسته جمعی به خصوص در میان مهندسان این پلتفرم شد.

بعداً، ماسک همچنین از رابین ویلر، رئیس بخش بازاریابی و فروش و مگی سانیویک که مسئول بخش شراکت بود، خواست تا تعداد بیشتری از کارکنان خود را اخراج کنند.

با این حال، بنا بر گزارش ها، هر دو حاضر به انجام این کار نبودند و خودشان استعفا دادند. نه ویلر و نه سانیویک به درخواست‌های بلومبرگ برای اظهار نظر پاسخ ندادند. با این حال، هر دو در روز جمعه توئیتی ارسال کردند که شبیه خداحافظی بود.

توییتر که بخش ارتباطات خود را در بحبوحه کاهش تعداد مدیران این شرکت توسط ماسک از دست داد، همچنین به سوالات مربوط به اخراج های گزارش شده پاسخ نداد.

ماسک نیمی از 7500 کارمند توییتر را در اوایل نوامبر، چند روز پس از آن که در 28 اکتبر در یک قرارداد خرید 44 میلیارد دلاری مدیریت شرکت را بر عهده گرفت، اخراج کرد.

وی همچنین هیئت مدیره توییتر را منحل کرد و مدیرعامل ومدیر مالی این شرکت را برکنار کرد.

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: