bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۶۵۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
بازار طلا و سکه همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و همین موضوع به‌تبع بازار‌های داخلی کشور را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و موجب افزایش قیمت‌ها می‌شود.

به گزارش بازارنیوز به نقل از شهرآرانیوز، دیروز هر گرم طلای ۱۸عیار در بازار به یک میلیون و ۶۴۶ هزار تومان رسید و هر قطعه سکه امامی ۱۷ میلیون و ۷۸۲ تومان قیمت پیدا کرد.

این قیمت‌ها در حالی در بازار دیده می‌شود که در طول یک ماه گذشته هر گرم طلای ۱۸عیار در حدود ۱۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه امامی یک میلیون و ۸۴۷ هزار تومان گران شده است.

نادر بذرافشان، رییس اتحادیه طلا و جواهر درباره دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار اظهار داشت: در طول یک ماه گذشته روند افزایشی را در بازار طلا و سکه شاهد بودیم و یک دلیل آن، نوسانات جهانی بازار طلا بود.

وی افزود: در طول یک ماه گذشته حدود ۴۵ دلار به طور میانگین افزایش قیمت اونس جهانی طلا را داشتیم.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تصریح کرد: همین موضوع به‌تبع بازار‌های داخلی کشور‌ها را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد و موجب افزایش قیمت‌ها می‌شود.

بذرافشان عنوان کرد: بخش دیگر افزایش قیمت طلا و سکه در هفته‌های گذشته به بازار داخلی کشور همچون ارز مربوط می‌شود.

وی با اشاره به خبر‌های سیاسی و اقتصادی در سطرح دنیا، متذکر شد: بخش دیگر تغییرات قیمت‌ها به بخش تقاضا برمی‌گردد که البته خوشبختانه بازار نسبت به دفعات قبل که هم‌زمان با افزایش قیمت، تقاضا هم بیشتر می‌شد، خوشبختانه در طول یک ماه گذشته این اتفاق نیفتاده و بازار روال عادی خود را طی می‌کند.

رییس اتحادیه طلا و سکه گفت: در کل بیشترین و مهم‌ترین دلیل افزایش قیمت طلا و سکه، نوسان قیمت ارز در بازار بوده است.

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: