bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۸
رئیس انجمن سیمان ضمن اشاره به قطعی ۱۰۰ درصدی و ۵۰ درصدی گاز در صنایع سیمانی، از احتمال قطعی برق این صنایع از هفته آینده خبر داد و گفت: مازوت به تنهایی نمی تواند هوا تهران را آلوده کند.

به گزارش بازارنیوز به نقل از مهر؛ حمید فرمانی، رئیس انجمن سیمان  در مورد قطعی گاز صنایع، اظهار کرد: از ۱۸ آبان ماه اعمال محدودیت در مصرف گاز صنایع سیمانی آغاز شده که در برخی از شرکت‌ها قطع کامل و در برخی دیگر محدودیت شدید تا ۵۰ درصد را شاهد بوده‌ایم که به نظر می‌رسد با تشدید هوای سرد محدودیت‌ها بیشتر شود و به سمت قطع کامل گاز حرکت کنیم.

رئیس هیأت مدیره انجمن سیمان افزود: با توجه به اینکه سوخت دوم صنایع سیمانی در فصول سرد و هنگام قطع گاز، مازوت است از ماه‌ها قبل مازوت ذخیره شد تا در این ایام استفاده شود؛ بر همین اساس در حال حاضر سیمان با مازوت تولید می‌شود و مشکلی در تولید سیمان وجود ندارد.

وی ادامه داد: البته آنطور که اعلام شده به احتمال زیاد از هفته آینده اعمال محدودیت برق برای صنایع سیمانی هم خواهیم داشت که احتمال دارد محدودیت‌هایی در تولید ایجاد شود البته تولید متوقف نمی‌شود و مانند تابستان بدون التهاب از این وضع خارج می‌شویم.

مازوت هوای تهران را آلوده کرد؟

فرمانی در مورد تأثیر مازوت بر آلودگی هوا، تصریح کرد: در کشور قانون هوای پاک داریم که دستگاه‌های زیادی مخاطب این قانون هستند و باید دید آیا این دستگاه‌ها به وظایف خود عمل می‌کنند یا خیر.

وی افزود: مجموع عوامل موجب آلودگی هوای شهر تهران شده است و مصرف مازوت نمی‌تواند به تنهایی این وضعیت را به وجود آورد.

رئیس هیأت مدیره انجمن سیمان گفت: از سویی دیگر نیز صنایع زیادی در تهران از مازوت استفاده نمی‌کنند و به جز شرکت سیمان تهران، مابقی تولیدکنندگان سیمان با فاصله زیادی از شهر تهران مستقر هستند.

برچسب ها: مازوت ، سیمان ، آلودگی هوا
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: