bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۶
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام اینکه ثبت سفارش‌های واردات خودرو نهایی شده است، گفت: واردات خودرو به زودی آغاز می‌شود.

وزیر صمت: ثبت سفارش‌ واردات خودرو نهایی شد

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری مهر «سید رضا فاطمی امین» وزیر صمت در یک گفت و گوی تلویزیونی اظهار کرد: آنچه از نظر کارشناسان استنباط کردیم این است که التهاب موجود در بازار خودرو با عرضه بیشتر هم از ناحیه تولید داخل و هم با واردات خودرو کاهش خواهد یافت.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه کار واردات خیلی سریع انجام شد، گفت: شهریور امسال آئین نامه خودرو در دولت تصویب شد و بر اساس روال مصوبات دولت به مجلس رفت، هیئت تطبیق مجلس برخی ایرادات قانونی گرفت که با طی این رویه اوایل آبان آئین نامه واردات خودرو نهایی شد و به این ترتیب به زودی شاهد ورود خودروها به کشور خواهیم بود.


گفتنی است، سید مرتضی عمادی سخنگوی گمرک ایران چند روز پیش در مورد واردات خودرو به مهر گفته بود که «تا به این لحظه هیچ مشخصاتی اعم از اظهارنامه، مدارک واردات، اطلاعات مربوط به ثبت سفارش و… خودروهای وارداتی به گمرک اظهار نشده است. در صورتی که این اقدامات انجام شود گمرک به صورت رسمی در مورد جزئیات واردات اطلاع رسانی خواهد کرد. بر همین اساس در حال حاضر گمرک نمی‌تواند در مورد جزئیات واردات خودرو اظهارنظری کند و توپ در زمین وزارت صمت است و صمت باید اعلام کند که آیا واردات انجام شده است یا خیر.»


به گفته عمادی، «حتی اگر خودروها به صورت فیزیکی به گمرک برسند و حتی اعلام شود که در کشتی هستند و در حال رسیدن به گمرک، تا زمانی که مشخصات واردات به گمرک اظهار نشود، نمی‌توانیم اعلام کنیم که خودروهای خارجی وارد جغرافیای گمرک شده است.»

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: