bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۷۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۶
سخنگوی صمت:
سخنگوی وزارت صمت با اشاره به واردات ۱۰۰ هزار دستگاه خودرو در ۳ ماه پایانی سال، گفت: وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو برنامه‌های متعددی دارد که به زودی اعلام خواهد شد.

واردات ۱۰۰ هزار خودرو تا پایان سال/ برای تنظیم بازار برنامه داریم

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری مهر،«امید قالیباف» اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده، در ۳ ماهه باقی‌مانده امسال ۱۰۰ هزار دستگاه و به همین تعداد هم در ۳ ماهه اول سال ۱۴۰۲ خودرو از طریق واردات تأمین می‌شود.


سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه تحویل خودرو در دو بازه ۳ و ۶ ماهه خواهد بود، تصریح کرد: متقاضیانی که از طریق بورس کالا خرید می‌کنند ۳ تا ۶ ماه بعد از زمان خرید، خودروی آن‌ها تحویل داده می‌شود که این زمان با توجه به ساخت خودرو و حمل آن طبیعی است.


مشاور وزیر صمت افزود: امسال حدود ۱۰ درصد از خودرو‌های وارداتی به صورت تحویل فوری به فروش خواهد رسید.


وی در مورد نحوه تأمین ارز واردات خودرو نیز گفت: در آئین‌نامه واردات خودرو روش‌های مختلفی برای تأمین ارز قید شده که در مجموع ظرفیت‌های خوبی را ایجاد کرده است، اما نکته مهم این است که تأمین ارز از منشأ خارج کشور خواهد بود.


قالیباف با تأکید بر تبعیت قیمت خودرو از نرخ ارز گفت: آنچه شاهد آن هستیم افزایش قیمت خودرو در بازار آزاد بوده و قیمت شرکت‌های خودروساز افزایش نیافته است. وزارت صمت برای تنظیم بازار خودرو برنامه‌های متعددی دارد که به زودی اعلام خواهد شد.

 

پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: