bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۷۵۳
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۳
نخستین محموله خودرو‌های وارداتی ساعاتی قبل وارد بندرلنگه و تخلیه شد.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، واردات خودرو پس از گذشت ۴ سال از زمان ممنوعیت آن، سرانجام با ورود و تخلیه نخستین محموله خودرو‌های وارداتی در بندر لنگه برای باری دیگر به صورت رسمی آغاز شد.


بر اساس این گزارش، خودرو‌های محموله مذکور از ۶ مدل مختلف برند کیا ۲۰۲۳ می‌باشند. درحالی این محموله هفته آتی در بورس کالا عرضه خواهد شد که قیمت پایه عرضه ۱۵ درصد بیشتر از قیمت تمام شده خواهد بود.


در همین راستا رحیمی مدیر کل گمرک لنگه در گفتگو با تسنیم از انجام تشریفات ترانزیت این محموله و انتقال آن به گمرک تهران جهت ترخیص نهایی خبر داد. به گفته رحیمی شب گذشته بعد از ورود محموله مذکور قبض انبار مربوطه صادر و اظهارنامه ترانزیت داخلی صادر شد. بر این اساس در ادامه تشریفات گمرکی، صبح امروز محموله مذکور راهی گمرک تهران خواهد شد.


به گفته سخنگوی وزارت صمت، خودرو‌های دیگر نیز از کره‌جنوبی، ژاپن و چین به مقصد ایران بارگیری شده است. همزمان با ورود نخستین محموله خودرو به کشور، کار پذیرش خودرو‌های وارداتی در بورس از هفته گذشته آغاز شده و این هفته نهایی می‌شود و بنابراین از نظر بستر فروش نیز آمادگی لازم ایجاد شده است.

لحظه ورود نخستین محموله خودرو‌های وارداتی به کشور+ عکس

لحظه ورود نخستین محموله خودرو‌های وارداتی به کشور+ عکس

لحظه ورود نخستین محموله خودرو‌های وارداتی به کشور+ عکس

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: