bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۷۶۴
تاریخ انتشار: ۰۵ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم جانبی موبایل گفت: بخش عمده‌ای از خرید و فروش تلفن‌های همراه تقلبی، در فضای مجازی و یا توسط دست‌فروشان کنار خیابان انجام می‌شود.

--

گروه بازاردیجیتال بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «محمدرضا رمضان» رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه و لوازم جانبی موبایل تهران در گفتگو با بازارنیوز، درباره فروش گوشی‌های کپی در فضای مجازی و سطح بازار اظهار کرد: هیچ شرکت و یا مغازه‌ای اجازه واردات و فروش این نوع موبایل‌ها را ندارد، زیرا همه این محصولات، به صورت غیر قانونی و با جعل IMEI دیگر کالا‌های الکترونیک روانه بازار می‌شود.


رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با اشاره به مراحل متعدد ثبت اطلاعات موبایل‌های وارداتی در سامانه‌های نظارتی کشور، گفت: در حال حاضر هیچ شرکتی نمی‌تواند حتی یک عدد گوشی همراه را بدون طی کردن مراحل قانونی و ارائه گارانتی به کشور وارد و یا به فروش برساند. در صورت تخطی از این قوانین، مجوز آن شرکت باطل می‌شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آیا اتحادیه و وزارت صمت جلساتی را برای حل این موضوع جلساتی برگزار کرده‌اند یا خیر، گفت: رسیدگی این موضوع بر عهده اتحادیه نیست چرا که فعالان بازار موبیال تحت هیچ شرایطی مجاز به معامله گوشی‌های تقلبی نبوده و در صورت ارسال گزارش،آن واحد صنفی مجازات خواهد شد.


رمضان تاکید کرد: تاکنون شکایت‌های زیادی درباره این موضوع به ثبت رسیده ، اما علی‌رغم اهمیت این موضوع، پیگیری آن در حیطه کاری اتحادیه نیست، چرا که بخش عمده‌ای از خرید و فروش  تلفن‌های همراه تقلبی، در فضای مجازی و یا توسط دست‌فروشان کنار خیابان انجام می‌شود.


رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه در پایان تاکید کرد: همه موبایل‌های تقلبی، قاچاق بوده و در سایت‌های غیر مجاز و همچنین توسط دست‌فروش‌های کنار خیابان معامله می‌شود.


پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: