bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۷۹۸
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۹
بررسی میدانی از بازار ارز تهران بیانگر کاهش فاصله قیمت ارز در تبادلات غیر رسمی با قیمت ارز توافقی است، امروز دلار در بازار تهران در کانال ۳۷ هزار تومان در حال مبادله است.

ریزش ادامه‌دار قیمت ارز/ فاصله دلار صرافی و دلار آزاد کمتر از ۱۰۰۰ تومان شد

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، پس از گذشت یک روز از سیاست‌گذاری جدید دولت در بازار ارز کشور سری به یکی از مهمترین محل‌های خرید و فروش ارز در تهران یعنی میدان فردوسی زدیم تا از آخرین تحولات بازار اطلاعات کسب کنیم.


بر اساس گزارش میدانی که ساعت ۱۳:۴۰ دقیقه روز ۱۱ دی سال ۱۴۰۱ گرفته شد، قیمت دلار روی تابلوی صرافی‌های رسمی به عدد ۳۷۵۰۰ تومان رسیده بود که مرتبط با قیمت خرید ارز توسط صرافی‌ها بود؛ همچنین قیمت فروش ارز در صرافی‌های رسمی نیز روی عدد ۳۷۹۰۰ تومان ایستاده بود.


 قیمت دلار غیررسمی به قیمت بازار توافقی نزدیک شد

یکی از نکات مهم بازار دلار در روز جاری، نزدیک شدن قابل توجه قیمت تبادلات غیر رسمی دلار به قیمت دلار روی تابلوی صرافی که بیانگر قیمت ارز توافقی است، بود.


بر این اساس قیمت دلار آزاد یا غیررسمی نیز از سوی دلالان مقابل صرافی‌ها ۳۸۷۰۰ تومان (خرید) و ۳۹۰۰۰ تومان (فروش) عنوان می‌شد.


فاصله قیمت ارز توافقی و بازار غیر رسمی در حالی به کمتر از یک هزار تومان رسیده است که در هفته گذشته این شاخص از ۴ هزار تومان فراتر رفته بود.


مشاهدات از سطح میدان فردوسی حاکی است میزان مبادلات خرید و فروش ارز نسبت به مدت مشابه هفته گذشته با کاهش چشمگیری مواجه شده است و به نظر می‌رسد، سیاست‌گذاری جدید دولت زمینه کاهش انگیزه خرید و فروش دلار در بازار غیر رسمی را فراهم کرده است.


همچنین امروز قیمت سکه تمام روی تابلوی بنگاه‌های مجاز فروش سکه به ۱۹ میلیون ۶۰۰ هزار تومان برای فروش و ۱۹ میلیون ۴۰۰ هزار تومان برای خرید رسیده است.


پایان پیام/

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: