bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۹۷۲
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۶
معاون فناوری سازمان امور مالیاتی ضمن تشریح آخرین وضعیت مالیات‌ستانی از فعالان مرز ارز، گفت:به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده، اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

--

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «افشین خدامرادی» معاون فناوری سازمان امور مالیاتی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون تصمیم این سازمان برای اخذ مالیات از فعالان ارز‌های دیجیتال اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی طی همکاری مشترک با وزارت نیرو و بانک مرکزی ساز و کاری را برای تحقق این امر در دستور کار خود قرار داده و در حال حاضر نیز تدوین نهایی آن در مراحل پایانی خود به سر می‌برد .

معاون فناوری سازمان امور مالیاتی خاطر نشان کرد: اکنون فقط موضوع مالیات بر عملکرد شامل حال فعالان حوزه رمز ارز می‌شود؛در مراحل بعدی مالیات‌ستانی از فعالان این بخش، مولفه دریافت مالیات بر ارزش افزوده نیز اضافه خواهد شد.

وی در  پاسخ به این سوال که دولت قرار است از محل اخذ مالیات از رمز ارز‌ها چه مقدار درآمد کسب کند گفت: به این موضوع در بودجه سال ۱۴۰۲ اشاره نشده اما سازمان امور مالیاتی به عددی تخمینی رسیده که به دلیل غیر قابل اتکا بودن برآورد‌ها، نمی‌توان آن را مطرح کرد.

مشروح گفته‌های خدامرادی را در زیر ببینید:

پایان پیام//

برچسب ها: خدامرادی ، خدا ، مرادی
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: