bazarnews

کد خبر: ۱۰۹۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۵
معاون وزیر راه:
معاون شهرسازی وزیر راه و شهرسازی؛ مسکن را از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: با اقدامات مطلوب صورت گرفته سیستان و بلوچستان در زمینه ساخت و تامین زمین طرح نهضت ملی مسکن در کشور پیشرو است.

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری ایرنا، «فرزانه صادق مالواجرد» روز شنبه در جلسه شورای مسکن سیستان و بلوچستان با بیان اینکه طرح نهضت ملی مسکن برای دولت سیزدهم از اولویت ویژه و بسیار بالایی برخوردار است، اظهارداشت: هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی در این استان سبب شده علاوه‌بر تامین زمین مورد نیاز با پیشرفت فیزیکی مطلوب و کیفیت بالای ساخت و ساز‌های واحد‌ها حرکت‌های خوبی در جهت تسهیل در خانه دار شدن مردم این دیار صورت گیرد.


وی با اشاره به اهمیت ساماندهی مناطق حاشیه شهر زاهدان افزود: مقرر شد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان و شهرداری زاهدان طرحی برای ساماندهی اراضی بلوار سردار شهید سلیمانی زاهدان تهیه کنند که در قالب آن هم خدمات پشتیبانی و هم شبکه معابر لحاظ شده باشد تا بعد از تصویب در شورایعالی معماری و شهرسازی شهروندان این مناطق از خدمات آن بهره‌مند شوند.


معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ضروری است بسیاری از اراضی موجود در شهر زاهدان که در اختیار نیرو‌های نظامی قرار دارد در چرخه برنامه‌ریزی شهری قرار گیرد، تصریح کرد: با تفاهم‌نامه منعقد شده بین اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان و نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی بزودی بخشی از اراضی در اختیار این ارگان نظامی استان در برنامه ریزی شهری هم از نظر سکونت و هم تامین خدمات قرار خواهد گرفت.


اشتغالزایی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان به حدود ۲۹ هزار نفر رسید


دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه طرح نهضت ملی مسکن در استان اشتغالزایی ۲۸ هزار و ۷۶۹ نفر را به همراه داشته است، گفت: استادکارانی که توسط اداره‌کل آموزش فنی و حرفه‌ای آموزش می‌بینند برای این طرح مورد استفاده قرار می‌گیرند.


عطاء اله اکبری داشت: تمام مراحل ساخت این طرح اعم از تامین زمین، فراهم کردن زیرساخت‌ها، سهم آورده اعضا و دیگر موارد طبق یک زمان‌بندی مشخص و با یک شتاب مناسب در حال پیگیری است.


وی از ساخت ۱۹ هزار و ۸۷۹ واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در سیستان و بلوچستان خبر داد و تاکید کرد: با پیشرفت فیزیکی مطلوب واحد‌های در دست ساخت این طرح در استان یعنی ۵۵ درصد پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بخش قابل توجهی از آن‌ها در مناطق شهری و روستایی استان آماده بهره‌برداری شود.


دبیر شورای مسکن سیستان و بلوچستان بیان کرد: برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن همه دست اندرکاران تاکنون خوب پای کار آمدند و خوشبختانه به واسطه همین همکاری در مقیاس ملی مسکن جایگاه خوبی پیدا کرده‌ایم.


وی نبود زیرساخت‌های برق، آب و گاز در طرح نهضت مسکن ملی سیستان و بلوچستان را یکی از مهمترین مشکلات دانست و گفت: با توجه به نقشه کامل این طرح نیاز است نهاد‌های خدمات رسان نسبت به تامین زیرساخت برق، آب و گاز در کمترین زمان ممکن اقدام کنند.


اکبری تاکید کرد: هدف در طرح نهضت ملی مسکن این است که با یک کار کارشناسی و حساب‌شده در کنار توسعه مجتمع‌های مسکونی طبقاتی، توسعه افقی شهری را هم عملیاتی کنیم که در این زمینه تلاش شده شرایط و ظرفیت استان در نظر گرفته شود بطوریکه در بسیاری از شهرستان‌های استان از جمله سراوان، خاش، مهرستان و شهر جدید رامشار این مهم در حال اجراست.

 

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: