bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۰۱۵
تاریخ انتشار: ۰۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۱۰
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران با اشاره به اینکه طرحی را با شرکت پشتیبانی امور دام به منظور حذف واسطه‌ها و ارزان سازی گوشت قرمز اجرا کردیم، گفت: عدم تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه منجر به ابتر ماندن این طرح شد.

چوب سازمان برنامه و بودجه لای چرخ ارزان‌سازی گوشت قرمز

گروه کشاورزی بازارنیوز- مهربانو مهدوی؛ سید احمد مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز درباره اینکه چرا با وجود کاهش قیمت دام زنده در بازار و زیان دامداران، قیمت گوشت قرمز به صورت تصاعدی در حال افزایش است، گفت: متاسفانه فاصله بین تولید تا مصرف در این حوزه بسیار زیاد است.

وی ادامه داد: ما برای حل این مسأله و ارزان‌سازی گوشت قرمز برای مصرف‌کننده، طرحی را با شرکت پشتیبانی امور دام آغاز کردیم که در آن، شرکت مذکور هر کیلوگرم دام زنده نر را از دامداران کیلویی ٩٠ هزار تومان و گوشت گوساله ۵ تکه بدون استخوان کارتن شده را کیلویی ٢٢٠ هزار تومان خریداری می‌کرد و قیمت این گوشت برای مصرف کننده ٢٣٠ هزار تومان تمام می‌شد.

مقدسی تصریح کرد: حتی اگر پشتیبانی امور دام گوشت را از دامدار ٢۴٠ هزار تومان خریداری می‌کرد و قیمت آن برای مصرف کننده ٢۵٠ هزار تومان تمام می‌شد، باز هم نرخ مناسبی بود و دامداران هم زیان نمی‌کردند.

وی اضافه کرد: متاسفانه به دلیل عدم تامین منابع مالی از سوی سازمان برنامه و بودجه، طرح مذکور ابتر ماند.

مقدسی تاکید کرد که سازمان برنامه و بودجه در این حوزه کم کاری کرد و موجب شد که طرح ناتمام بماند و این امر منجر به زیان هم تولیدکننده و هم مصرف‌کننده شد.

پایان پیام//

نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: