bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۰۷۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۵
فروش ربع سکه در بورس امروز هم ادامه دارد، اما آنچه مهم است، ضرورت توجه متقاضایان به ارائه قیمت‌های پیشنهادی است تا دچار مشکل نشوند.

گروه بانک و بورس بازارنیوز؛ سفارش‌گیری خرید ربع سکه بانک مرکزی نماد (سکه 0312 ن 06)، امروز (یکشنبه) از ساعت 09:00 شروع و ساعت 13:00 تمام می‌شود.

طبق اعلام بورس کالا، معاملات این نماد به صورت ثبت سفارش (Book Building) انجام می‌شود، در صورت تخصیص گواهی سپرده کالایی به مشتری، قیمت معامله دقیقاً همان قیمت ثبت شده در سفارش خرید مشتری خواهد بود.

شنبه، 8 بهمن ماه در سومین روز از مرحله دوم عرضه ربع سکه بهار آزادی از سوی بانک مرکزی در بورس کالا، هزار و 812 قطعه ربع سکه بهار آزادی با حداقل قیمت 8 میلیون و 90 هزار تومان به متقاضیان فروخته شد.

این عرضه به روش حراج چند قیمتی اجرایی می‌شود. در سومین روز عرضه، حداکثر قیمت برای هر قطعه ربع سکه 16 میلیون تومان ثبت شده بود. این درحالی است که قیمت ربع سکه در بازار آزاد طی روز گذشته 9 میلیون تومان بود! در روز‌های قبل نیز برخی خریداران ربع سکه بورسی را در قیمت‌های 11 تا 14 میلیون تومان خریده بودند.

درخواست‌کننده‌ها باید دقت کنند در صورت پیشنهاد قیمت‌های بالاتر به همان قیمت سکه را دریافت خواهند کرد. بنابر این قیمت‌های درخواستی خریداران باید با توجه به ارزش ذاتی طلا و نرخ ارز درج شود تا افراد متضرر نشوند.

طبق اعلام قبلی، حراج ربع سکه در بورس کالا هفت روز کاری دیگر ادامه دارد.

گفتنی است؛ با توجه به برخی قیمت‌های پیشنهادی در بورس کالا، شائبه‌ای به وجود آمده که برخی افراد در این بازار سعی دارند تا قیمت‌سازی کرده و در روند فروش اخلال ایجاد کنند. باید دید دولتی‌ها نظارت خوبی در این زمینه خواهند داشت یا خیر؟

پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: