bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۲
یک مقام بانک مرکزی خبر داد؛
معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی اعلام کرد از برداشته شدن اولین اقدام تحریم‌ناپذیر بانک مرکزی ایران در تعامل با کشور روسیه خبر داد.

تعاملات مالی ایران و ۱۰۰ بانک دنیا تحریم ناپذیر شد

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم؛ «محسن کریمی» معاون امور بین‌الملل بانک مرکزی، در حاشیه برگزاری مراسم امضای قرارداد اتصال سامانه‌های پیام‌رسان مالی بین ایران و روسیه، اعلام کرد: در طول یک سال گذشته سند اقدام مشترک بین بانک‌های ایران و روسیه امضا و امروز اولین اقدام از این سند عملیاتی شد. از امروز سامانه‌های پیام‌رسان بانکی ملی دو کشور به هم متصل و این امکان فراهم می‌شود که همه بانک‌های عضو سامانه پیام‌رسان بانکی ملی ایران، با همه بانک‌های کشور روسیه، تبادل پیام‌های استاندارد بانکی داشته باشند.


کریمی افزود: بانک مرکزی امروز زمینه فنی ارتباطات بانکی را فراهم کرد تا در این بستر تمام پیام‌های استاندارد بانکی شامل حواله، ال‌سی و ضمانت‌نامه بین بانک‌ها قابل تبادل باشد و این خدمات برای تجار و بازرگانان فراهم شده است.


وی اظهارکرد: همه بانک‌های ایرانی در خارج کشور و تمام بانک‌های خارجی متصل به پیام‌رسان ملی روسیه که شامل بیش از ۱۰۰ بانک در ۱۳ کشور خارجی است می‌توانند با بانک‌های ایرانی تبادل پیام بانکی داشته باشند.


کریمی همچنین درباره امکان تحریم این سامانه بانکی، گفت: این اقدام تحریم‌ناپذیر و غیرقابل توقف توسط دشمنان هر دو کشور است و بنابراین بانک‌ها در یک زمین بازی ساخته‌شده توسط بانک‌های مرکزی دو کشور با یکدیگر تعامل دارند و زیرساخت‌ها به هیچ عنوان غربی و وابسته به نظام سلطه نیست.


معاون امور بین الملل در پایان صحبت‌های خود تأکید کرد: مطابق سند دولت مردمی، این اولین اقدام تحریم‌ناپذیر بانک مرکزی ایران در تعامل با کشور روسیه بود


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: