bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۲۸۱
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۲
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، ضمن اشاره به اقدامات مشترک این نهاد با سازمان امور مالیاتی برای اخذ مالیات از ارز‌های دیجیتال، از بررسی سازوکاری به منظور مالیات‌ستانی از محل تبادل رمز ارز‌ها در هیئت دولت خبر داد.

گروه بازار دیجیتال بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «مهران محرمیان» معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در گفتگو با بازارنیوز، پیرامون برنامه‌‍ مشترک این نهاد مالی با سازمان امور مالیاتی برای کسب مالیات از رمزارز‌ها اظهار کرد: در حال حاضر، اجرای این سیاست، در دو زمینه استخراج و تبادل ارز‌های دیجیتال، میان بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی تحت پیگیری قرار دارد.

تبادلات رمزارز مشول مالیات
معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی توضیح داد: در بخش نخست این برنامه و براساس مصوبه هیئت دولت، استخراج‌کنندگان ارز‌های دیجیتالی که ارز خود را به بانک مرکزی تحویل دهند، معاف از پرداخت مالیات خواهند شد.


وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا تاکنون استخراج‌کننده‌ای مشمول این معافیت شده است یا خیر، گفت: اجرای این مصوبه اکنون در مراحل نخست خود قرار دارد؛ لذا، با توجه به این نکته، تعداد نفرات کمی مشمول آن شده و نمی‌توان اطلاعات دقیقی را درباره آن‌ها داد. آمار متقن تعداد مشمولین این طرح را باید از سوی وزارت صمت پرسید.


محرمیان همچنین درباره اخذ مالیات از محل تبادل رمزارز‌ها گفت: سازوکار این موضوع هم اکنون در هیئت دولت در حال بررسی قرار داشته و در صورت اتمام مراحل رسیدگی، اجرای آن به تصویب هیئت وزیران خواهد رسید.


گفتنی است؛ چندی قبل، «افشین خدامرادی» معاون فناوری سازمان امور مالیاتی در گفتگو با بازارنیوز، از همکاری مشترک این سازمان با بانک مرکزی و وزارت نیرو برای تدوین آیین‌نامه‌ای جهت اخذ مالیات از ارز‌های دیجیتال خبر داده بود.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: