bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۴۱۶
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با بیان اینکه استیضاح وزارت صمت مشکلات صنعت را حل نمی‌کند، گفت: با انجام این کار صرفا وزارت صمت و بخش تولید بلاتکلیف خواهد شد.

خالقی: استیضاح وزیر صمت باعث حل مشکلات صنعت نمی‌شود

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز؛ «آرمان خالقی» قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با بازارنیوز پیرامون استیضاح وزیر صمت اظهار کرد: این مسئله باعث بلاتکلیفی وزارت صمت و موج تغییرات در ساختار این وزارتخانه را به همراه خواهد آورد؛ مسئله‌ای که باعث سردرگمی حوزه تولید خواهد شد.


قائم مقام خانه صمت افزود: در حال حاضر انجام این کار نه تنها در موقعیت نامناسبی است، بلکه تجربه‌های قبلی نشان داده که با تغییر مدیریت این وزارتخانه، مشکلات صنعت و معدن حل نخواهد شد.


وی تصریح کرد: در حال حاضر عمده انتقادات و سوالات نمایندگان مجلس از وزیر صمت، خارج از حوزه‌های اختیارات این وزارتخانه قرار داشته و در مقابل، باید پاسخ این موارد را در لایحه‌های کلان اقتصاد کشور یافت.


خالقی گلایه‌های نمایندگان مجلس درباره صنعت و بازار خودرو را به عنوان یکی از مصداق این مسئله دانست و گفت: در طول سالیان اخیر، تیراژ تولید خودرو متاثر از تحریم‌ها روند کاهشی داشت، در مقابل ارز مورد نیاز واردات خودرو هم تامین نمی‌شود. با در نظر گرفتن این موارد نمی‌توان چالش‌های به وجود آمده را صرفا به پای وزارت صمت نوشت چرا که ابعادی از این مسئله مرتبط با دیگر دستگاه‌های اجرایی می‌شود.


قائم مقام خانه صنعت، معدن و تجارت ایران در پایان تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی اقتصاد و به ویژه صنعت خودرو، هر شخص دیگری که به عنوان وزیر صمت انتخاب شود، با همین مشکلات رو به رو بوده و در نهایت افتخاری که می‌تواند به دست بیاورد، اداره وزارت صنعت، معدن و تجارت خواهد بود.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: