bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
یک کارشناس صنعت خودرو با بیان اینکه کاهش قیمتی بی سابقه در بازار خودرو ایجاد شده، گفت: در حال حاضر قیمت اتومبیل‌های داخلی بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان و خودرو‌های خارجی هم بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته است.

کاهش قیمت بی سابقه در بازار خودرو/ اتومبیل‌های داخلی بین ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان ریزش قیمت داشته‌اند

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «فیروز نادری» کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با بازارنیوز پیرامون وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر ۱۰ روز است که قیمت خودرو روندی کاهشی به خود گرفته و این وضعیت هر روز بیشتر از روز‌های قبل می‌شود. اتومبیلی مانند پژو ۲۰۷ پانوراما مدل ۱۴۰۲ که با قیمتی بالغ بر ۹۲۰ میلیون تومان فروخته می‌شد، اکنون با ریزشی ۱۶۰ میلیون تومانی، در محدوده قیمتی ۷۶۰ میلیون تومان قرار دارد.


این کارشناس بازار خودرو تصریح کرد: در طول مدت زمان مذکور، قیمت خودرو‌های داخلی به طور میانگین و بسته به مدل آنها، ریزشی ۵۰ تا ۲۰۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است. در حال حاضر کاهش قیمتی که در طول ۱۵ الی ۲۰ روز گذشته در بازار خودرو به وقوع پیوسته، قدری بی سابقه بوده و تا قبل از این، چنین افت قیمتی را در این بازار شاهد نبوده‌ایم.


وی همچنین درباره تصمیم شورای رقابت برای افزایش ۱۷ درصدی قیمت خودرو‌های مونتاژی گفت: این مقدار رشد قیمت معقول به نظر می‌رسد چرا که مردم انتظارافزایش قیمتی بالغ بر ۲۰ تا ۳۰ درصد و حتی ۵۰ درصد را ذهن خود داشتند.


نادری خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط فعلی بازار خودرو و پیش فروش‌های انجام شده از سوی وزارت صمت، پیش بینی می‌شود که این بازار در طول یک الی دو ماه آینده، رکودی همراه با کاهش قیمت را تجربه کند.


این کارشناس صنعت خودرو همچنین درباره برخی اخبار مرتبط با خودرو‌های وارداتی و کاهش قیمت این قبیل اتومبیل‌ها هم توضیح داد: در حال حاضر قیمت این نوع خودرو‌ها هم به طور میانگین زیر ۵۰۰ میلیون و در محدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان ریزش داشته است.


وی در پایان تصریح کرد: فعلا بازار خودرو در مدار ریزش قیمت قرار داشته و باید منتظر ماند و دید که این بازار در طول هفته‌های آینده چه روندی را طی خواهد کرد.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: