bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸
رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری ضمن اشاره به افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیط اتوبوس، از کمیاب شدن و گرانی قطعات یدکی این نوع خودرو‌های خبر داد.

افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیط اتوبوس/ لوازم یدکی خودرو‌های سنگین کمیاب شد

به گزارش بازارنیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم،«احمدرضا عامری»رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری با اشاره به وضعیت نامناسب شرکت‌های حمل‌ونقل مسافری، اظهار کرد: فروردین ماه امسال جلسه‌ای در وزارت راه و شهرسازی برگزار شد و ما درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس را با توجه به افزایش شدید هزینه‌ها ارائه کردیم.


رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری تصریح کرد: شرکت‌های مسافربری درخواست افزایش ۱۰۰ درصدی را داشتند که پیشنهاد سازمان راهداری در جلسه مذکور افزایش ۶۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس بود.


وی با بیان این‌که در نهایت با افزایش ۲۹ درصدی قیمت بلیت موافقت شد، تاکید کرد:‌این در حالی که گرانی اقلام مورد نیاز اتوبوس، عملکرد این صنف را تحت تاثیر قرار داده است.


عامری توضیح داد: عدم تناسب هزینه و درآمد شرکت‌ها باعث شده تا از تعداد ناوگان فعال کشور کاسته شود؛ ۲ سال قبل ما ۱۵۵۰۰ دستگاه اتوبوس فعال در کشور داشتیم که الان به ۶۵۰۰ دستگاه کاهش یافته است.


رئیس اتحادیه شرکت‌های تعاونی مسافربری خواستار توجه بیشتر دولت به وضعیت فعالان این بخش شد و گفت: انتظار این است که حداقل متناسب با تورم اعلام شده، قیمت بلیت اتوبوس تعدیل شود. امروز یک جفت لاستیک اتوبوس ۶۸ میلیون تومان است. از سوی دیگر متاسفانه لوازم یدکی نیز در بازار کمیاب شده و اگر هم آنرا پیدا کنیم باید قیمت بالایی را برای آن پرداخت کنیم.


وی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه وضعیت نامناسب فعالان بخش حمل‌ونقل اتوبوس، درخواست افزایش قیمت ۱۰۰ درصدی را داشتیم که در نهایت شورای عالی ترابری با افزایش ۲۵ درصدی موافقت کرد. بر این اساس از امروز (۲۵ اسفند ۱۴۰۱) بلیت اتوبوس با افزایش ۲۵ درصدی عرضه می‌شود و قرار نیست پس از تعطیلات نوروزی این افزایش قیمت لغو شود.

 

پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: