bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۵۳۸
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۴
در گفتگو با بازار نیوز مطرح شد؛
یک فعال صنعت طیور با بیان اینکه امکان واردات مرغ گرم در حجمی که مطرح شده، وجود ندارد، درباره دلایل عدم کاهش قیمت مرغ گفت:به نظر می رسد میان تولید و مصرف مرغ همخوانی وجود ندارد.امکان واردات مرغ گرم در حجم زیاد وجود ندارد/ چرا مرغ ارزان نشد؟

 گروه کشت و دام بازارنیوز- مهربانو مهدوی؛ «حسین شفاهی» فعال صنعت طیور در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز درباره مباحث مطرح شده مبنی بر واردات مرغ به کشور گفت: امکان واردات مرغ در حجمی که مطرح می‌شود، وجود ندارد.

 

وی اضافه کرد: مرغ گرم محصول خوار و باری نیست که هر زمان اراده کنیم بتوانیم آن را از بقالی بخریم، این کار نیاز به برنامه ریزی دارد این برنامه ریزی هم باید در حوزه تولید و هم در حوزه تامین انجام شود.

 

شفاهی در بخش دیگری از سخنان خود درباره اینکه گفته می‌شود قیمت مرغ گرم از اواسط اردیبهشت ماه به تعادل می‌رسد، اما هم اکنون نرخ این کالا همچنان بین ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان در نوسان است، تصریح کرد: باید آمار تولید و مصرف مرغ گرم در کشور راستی آزمایی شود.

 

وی افزود: به نظر می‌رسد که میان تولید و مصرف مرغ همخوانی وجود ندارد به طوری که تقاضا برای این کالا افزایش یافته، اما تولید به میزانی نیست که جوابگوی این نیاز باشد.

//پایان پیام

برچسب ها: مرغ ، طیور ، مرغ گرم ، قیمت مرغ ، قیمت
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: