bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۵۴۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۳
در گفتگو با بازار نیوز مطرح شد؛
رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران با بیان اینکه دامداران از قیمت مصوبه شیرخام رضایت ندارند، گفت: وضعیت بازار کنجاله سویا بحرانی به دلیل عدم تامین ارز بحرانی است.

سید احمد مقدسی، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران در گفتگو با خبرنگار بازار نیوز با بیان اینکه دامداران از قیمت مصوب شیرخام رضایت ندارند، گفت: نرخ تعیین شده برای شیرخام (۱۵ هزار تومان) به زیان دامداران است.

نارضایتی دامداران از قیمت مصوب شیرخام/ بازار سویا در بحران

وی با اشاره به اینکه در ابتدا کف قیمت شیرخام ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و امضا شده بود، افزود: ستاد تنظیم بازار ۵۰۰ تومان از این قیمت را کاهش داد، در حالی که قیمت تمام شده تولید شیرخام ۱۵ و ۴۰۰ تومان است و اگر نرخ مصوب ۱۵ و ۵۰۰ تومان بود تولیدکنندگان تنها ۱۰۰ تومان سود می‌کردند.

مقدسی با بیان اینکه پیشنهاد ما برای نرخ شیرخام ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان بوده است، گفت: قیمت تعیین شده موجب زیان تولیدکنندگان می‌شود و این مساله به هیچ عنوان جبران نخواهد شد.

وی ادامه داد: قیمت تصویب شده مشروط به این است که قیمت نهاده‌های دامی شامل جو، ذرت، کنجاله سویا و سبوس از فروردین ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۳ ثابت بماند، این درحالی است که هم اکنون سویا در وضعیتی بحرانی است و حتی یک کیلوگرم از آن در بازارگاه یافت نمی‌شود.

مقدسی دلیل این اتفاق را مشکل در تامین ارز دانست و گفت: درخواست ما از مسئولان این است که در تامین ارز نهاده‌های دامی تدابیر لازم در نظر گرفته شود تا بیشتر از این در صنعت دامپروری کشور دچار مشکل نشویم.

//پایان پیام

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: