bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۵۶۰
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۴
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی ضمن تشریح جزئیات تعداد مشمولان و ارزش مالیات تعیین شده برای مالکان خانه‌های خالی، از ثبت اطلاعات ۴ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان خبر داد.

تعیین ۳ هزار میلیارد تومان مالیات برای ۶۰ هزار مالک خانه خالی/ اطلاعات ۴ میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت شده است+ فیلم

گروه راه و مسکن بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «ابوالفضل نوروزی» سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آخرین وضعیت اخذ مالیات از خانه‌های خالی اظهار کرد: این ابزار مالیاتی هیچ گونه جنبه درآمدی برای دولت به همراه ندارد، بلکه ماهیت اصلی و نهایی آن تنظیم‌گری است. در سایر کشور‌های جهان، از این سیاست مالیاتی به این خاطر استفاده می‌شود که شهروندان آن کشور بتوانند رفتار خود در بازار مسکن آنجا را به نحوی تنظیم کنند که خانه‌های خالی بیشتری برای متقاضیان مسکن تامین شود.


این مقام مسئول افزود: تاکنون ۱۱ میلیون ملک و مالک در ایران شناسایی شده که از این تعداد، برای ۱ میلیون دستگاه واحد مسکونی هیچ گونه سکونتی ثبت نشده است. این واحدهای خالی از سکنه هم با بررسی ۳۵۰ میلیون رکورد اطلاعاتی به دست آمده است.


وی متذکر شد: پس از ارسال پیامک به مالکان، ۵۰۰ هزار نفر از صاحبان این قبیل واحد‌های مسکونی اعلام کردند که ملک خود را اجاره یا فروخته‌اند. سرانجام پس از بررسی‌های نهایی اطلاعات ۵۷۰ هزار خانه خالی به سازمان امور مالیاتی ارسال شد. مجدداً با پیگیری‌های سازمان امور مالیاتی، تعداد مشمولان مالیات خانه‌های خالی از ۵۷۰ هزار به ۳۰۰ هزار دستگاه واحد مسکونی رسید.


مشروح گفته‌های نوروزی را در کلیپ زیر مشاهده کنید.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: