bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۷۰۵
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۲ - ۱۶:۰۰
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
رئیس کانون صرافان ضمن هشدار به متقاضیان ارز درباره معاملات دلار تقلبی در بازار غیر رسمی، شرایط فعلی بازار را با ثبات توصیف کرد.

هشدار کانون صرافان درباره دلار‌های تقلبی/ بازار ارز با ثبات است+ فیلم

گروه بانک و بورس بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «کامران سلطانی زاده» رئیس کانون صرافان در حاشیه همایش رونمایی از سایت و اپلیکیشن کانون صرافان، در گفتگو با بازارنیوز پیرامون اقدام اخیر سوداگران بازار ارز مبنی بر عرضه دلار تقلبی در بازار اظهار کرد: به همه متقاضیان ارز تاکید و پیشنهاد می‌شود که نیاز ارزی خود صرفاً از طریق صرافی‌های رسمی تحت نظر بانک مرکزی برآورده سازند. پافشاری بر این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که تمامی این صرافی‌ها مجهز به دستگاه‌های تشخیص اسکناس و یا سریال‌هایی هستند که متقاضیان می‌توانند به واسطه آن‌ها دلار‌های تقلبی و یا اصل را از یکدیگر تشخیص دهند.


رئیس کانون صرافان خاطرنشان کرد: چنانچه هر فردی اقدام به تهیه ارز از طریق این صرافی‌ها کند، در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از پارگی و یا کثیفی هر یک از آن اسکناس‌ها، می‌تواند با استفاده از سریال‌های مندرج بر روی اسکناس، دلار مخدوش شده را به صرافی‌های بازپس دهد.

 

 


سلطانی‌زاده همچنین درباره وضعیت فعلی بازار ارز هم توضیح داد: در حال حاضر این بازار به دلیل کاهش تقاضا و به تبع آن افت معاملات، در شرایط با ثباتی قرار داشته و اکنون هم قیمت دلار در بازار غیررسمی، در کانال ۴۸ تا ۴۹ هزار تومان قرار دارد.


رئیس کانون صرافان با بیان اینکه ثبات بازار ارز همواره مورد تاکید تجار و فعالان اقتصادی قرار دارد، گفت: امیدواریم که در ادامه فعالیت بازار ارز، نرخ‌های رسمی و غیر رسمی بیشتر از قبل به یکدیگر نزدیک شوند؛ با افزایش شکاف نرخ رسمی دلار با بازار غیر رسمی، فعالان اقتصادی تمایل کمتری برای فروش ارز‌های خود به صرافی‌ها نشان می‌دهند.

 

 


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: