bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۷۸۵
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۳
سلاح‌ورزی:
رئیس پرحاشیه اتاق بازرگانی اظهار کرد: برخی رسانه‌های خارجی و مغرضان داخلی تلاش داشتند دوگانه‌سازی بخش خصوصی و حاکمیت را به تصویر بکشند. هیچ تقابلی بین بخش خصوصی با دولت نیست و اجازه نمیدهیم کسی از این فضا سواستفاده کند.

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز به نقل از اقتصاد آنلاین؛ حسین سلاح‌ورزی، رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: لازم میدانم از طرف خودم و اعضای هیات رییسه مراتب تاثر خود نسبت به حادثه تروریستی دیروز زاهدان که سبب شد فرزندان وطن به شهادت برسند را اعلام کنیم. همچنین مراتب تشکر اعضای هیات رییسه نسبت به شما اعضای هیات نمایندگان که رکن رکین اتاق بازرگانی ایران هستید را اعلام میکنم.

وی افزود: ما فعالان اقتصادی نسبت به اهمیت مقوله امنیت به عنوان مولفه مهم در مسیر سرمایه‌گذاری آگاه هستیم. در همین راستا قدردان زحمات همه حافظان امنیت هستیم. اقدامات و تحرکات معاندان و براندازان جز ضربه زدن به منافع ملت، ثمری برای نداشته است.

سلاح ورزی ادامه داد: در بدو شروع فعالیت‌ها و فرایند انتخابات دوره دهم، این فرایند و رویدادها به نوعی مقارن با دو سخنرانی رهبر معظم انقلاب شد. یکی در جلسه‌ای با حضور فعالان اقتصادی و کارآفرینان و دومی سخنان نوروز. ما در هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق ایران، خود را ملزم به تلاش در جهت تحقق فرمایشات ایشان مبنی بر دستیابی به رشد اقتصادی پایدار میدانیم.

اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست و اجازه نمیدهیم پناهگاه سیاسیون شود

سلاح ورزی همچنین گفت: ما معتقدیم صحبت‌های اخیر رییس جمهوری محترم مبنی بر کنترل و مهار تورم درست و به جا است و محقق نمی‌شود جز از مسیر همکاری فعالان اتاق بازرگانی و بخش خصوصی. هیات رییسه و هیات نمایندگان اتاق ایران قصد دارند در این دوره چهار ساله در چارچوب قانون اساسی، در جهت تحقق اهداف دولت، اعم از افزایش تولید رقابت پذیر و تحقق شعار سال و… قدم بردارند.

وی ادامه داد: شما در جریانید برخی رسانه‌های خارجی و مغرضان داخلی تلاش داشتند دوگانه‌سازی بخش خصوصی و حاکمیت را به تصویر بکشند. هیچ تقابلی بین بخش خصوصی با دولت نیست و اجازه نمیدهیم کسی از این فضا سواستفاده کند.

رییس اتاق بازرگانی ایران گفت: اتاق بازرگانی باشگاه سیاسی نیست و اجازه نمیدهیم پناهگاه سیاسیون شود و معتقدیم سوت پایان رقابت انتخاباتی را به صدا دراورند. هیات رییسه دوره دهم فعالیت مستقلانه و مقتدرانه خود را اغاز کرده است و هرگز به جز در جهت منافع ملی و تقویت اقتصاد قدم برنمیدارد.

علت تعجیل در نخستین جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران

سلاح ورزی گفت: علت تعجیل در جلسه هیات نمایندگان این بود که لایحه برنامه هفتم توسعه به مجلس تقدیم شده است و کمیسیون تلفیق تشکیل شده و از امروز کمیسیون‌های تخصصی مجلس رسیدگی به آن را در دستور کار قرار دادند.

وی افزود: تشکیل سریع کمیسیون‌های اتاق بازرگانی نکته مهمی است و با تشکیل کمیسیون‌ها میتوانیم در جهت بهبود فضا قدم برداریم. از شما تقاضا دارم تلاش‌ها و اقداماتی که برای تشکیل کمیسیون‌ها صورت میگیرد، ضروری است که در مورد چگونگی برگزاری جلسه هیات نمایندگان تجدید نظر اساسی کنیم.

پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: