bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۷۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۷
در گفتگو با بازارنیوز اعلام شد؛
مدیرعامل سابق اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران قیمت منطقی مرغ گرم را ۸۰ هزار تومان در هر کیلوگرم اعلام کرد و گفت: قیمت کنجاله سویا در بازار با افزایش نزدیک به دو برابری، به ۳۰ هزار تومان رسیده است.

گروه کشت و دام بازارنیوز- مهربانو مهدوی؛ حبیب اسدالله نژاد، فعال حوزه طیور در گفتگو با خبرنگار بازارنیوز با بیان اینکه در حال حاضر هیچ فروشگاهی خالی از مرغ نیست، گفت: واحد‌های مرغداری هر کیلوگرم مرغ زنده را بین ۵۷ تا ۶۰ هزار تومان عرضه می‌کنند که بر این اساس قیمت هر کیلوگرم مرغ گرم برای مصرف کننده باید ۸۰ هزار تومان باشد.

وی با اشاره به عرضه مرغ در مراکز خرده فروشی با قیمت‌های ۱۰۰ تا ۱۱۰ هزار تومان در هر کیلوگرم، تاکید کرد: این اقدام کاملا تخلف است و دستگاه‌های نظارتی باید به این ماجرا ورود کنند و پاسخگو باشند.

به گفته اسدالله نژاد، اقدام مذکور هم اجحاف در حق تولیدکننده‌ای است که مرغ خود را با قیمت پایین تحویل می‌دهد و هم اجحاف در حق مصرف کننده‌ای که با قیمت گزاف این کالا را خریداری می‌کند.


افزایش تولید مرغ در کشور

این فعال بخش خصوصی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه هم اکنون وضعیت تولید مرغ در کشور بهبود یافته است، گفت: در خرداد ماه ۱۲۳ میلیون جوجه ریزی انجام شده که از این میزان ۲۲۳ هزار تومان مرغ تولید می‌شود و مرغ مورد نیاز کشور تامین خواهد شد.

اسدالله نژاد با بیان اینکه هیچ نگرانی در حوزه تامین مرغ وجود ندارد، اضافه کرد: میزان جوجه ریزی در اردیبهشت ماه ۱۱۵ میلیون قطعه بوده است.


مرغداران با کمبود سویا در بازار مواجه هستند

اسدالله نژاد درباره آخرین وضعیت بازار کنجاله سویا نیز گفت: همچنان با کمبود این نهاده در بازار مواجه هستیم، متاسفانه ارز این نهاده تامین نشده و ترخیص آن دچار مشکل شده است.

وی ادامه داد: به همین دلیل مرغداران دچار چالش شده اند در حالی که برخی از آنان حتی خریدشان را هم انجام داده و مبلغ آن را پرداخت کرده اند.


قیمت سویا به ۳۰ هزار تومان رسید!

اسدالله نژاد با بیان اینکه قیمت مصوب کنجاله سویا ۱۶ هزار و ۳۰۰ تومان است، افزود: نرخ این کالا در بازار به ۳۰ هزار تومان رسیده و حدودا دو برابر شده است.

وی بر ضرورت تامین هر چه سریع‌تر این نهاده تاکید و اضافه کرد: به دنبال حذف ترجیحی دولت قرار بود از ۹ فروردین ۱۴۰۱ تا ۲۱ اردیبهشت همان سال را به مرغداران نهاده سویا و ذرت بدهد که با گذشت حدود ۱۴ ماه، هنوز این اتفاق رخ نداده است.

اسدالله‌نژاد افزود: متاسفانه این موضوع مورد پاسکاری مسئولان وزارت جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه قرار گرفته و به نتیجه نرسیده است.

پایان پیام//

خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: