bazarnews

کد خبر: ۱۱۰۷۹۵
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۱
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
دبیر شورایعالی مناطق آزاد، به تشریح آخرین وضعیت لوایح ایجاد مناطق آزاد سرخس، دوغارون و مازندران، لایحه اصلاح قانون مناطق آزاد و اتصال این مناطق به درگاه ملی مجوز‌های کسب و کار پرداخت.

عبدالملکی

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «حجت الله عبدالملکی» دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی در گفتگو با بازارنیوز پیرامون آخرین وضعیت لوایح ایجاد مناطق آزاد «سرخس»، «دوغارون» و «مازندران» اظهار کرد: اقدامات لازم برای این موارد در دولت دوازدهم انجام شده و حتی به تصویب کمیسیون‌های تخصصی مجلس هم رسیده است.


دبیر شورایعالی مناطق آزاد افزود: اکنون این لوایح در نوبت صحن علنی قرار دارند. با مطرح شدن لوایح این سه منطقه آزاد توسط رئیس محترم قوه مقننه و رای مثبت نمایندگان مردم به آنها، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد این آمادگی را دارد که اقدامات لازم برای ایجاد مناطق آزاد مازندران، سرخس و دوغارون را به سرعت پیش ببرد.

 


وی همچنین درباره اتصال مناطق آزاد سراسر کشور به درگاه ملی مجوز‌های کسب و کار هم گفت: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد منعی برای اتصال مناطق آزاد به سامانه g۴b.ir ندارد، اما باید ضوابط قانونی که برای صدور مجوز‌ها در سازمان‌های مناطق آزاد وجود دارد توسط مسئولان وزارت اقتصاد به رسمیت شناخته شود.


مشاور رئیس جمهور تصریح کرد: ما اکنون در حال تسهیل‌گری در صدور مجوز کسب و کار‌ها در این مناطق هستیم و تا کنون هم مناطق ویژه اقتصادی، مجوز‌های لازم برای کسب و کار را از طریق سامانه مذکور ارائه داده‌اند.

 


عبدالملکی همچنین درباره آخرین وضعیت اصلاح قانون نحوه اداره مناطق آزاد هم توضیح داد: دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد دو برنامه کلان برای بهبود وضعیت حقوقی و قانونی این مناطق در دستور کار خود قرار داده است. برنامه نخست، معطوف به کمیته‌ای فعال در درون دبیرخانه است که شامل مدیران فعلی دبیرخانه، مدیران سابق سازمان‌های مناطق آزاد و کارشناسان این حوزه می‌شود.


دبیر شورایعالی مناطق آزاد هدف از ایجاد این کمیته را جمع آوری قوانین مورد نیاز برای بهبود عملکرد این مناطق و آماده سازی لایحه‌ای به منظور ارتقاء مقررات مناطق آزاد کشور عنوان کرد.


وی پیگیری طرحی با همین مضمون در کمیسیون اقتصادی مجلس را به عنوان گام دوم بهبود قوانین مناطق آزاد برشمرد و گفت: در حال حاضر تعامل خوبی میان دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و کمیسیون اقتصادی مجلس قرار دارد. در صورتی که آنچه مورد نظر ماست در طرح اصلاح قانون مناطق آزاد لحاظ شود، دولت از آن طرح حمایت می‌کند در غیر این صورت، دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد، لایحه‌ای را با این مضمون تدوین و سپس به مجلس ارسال می‌کند

 


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: