bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۰۹۶
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۴
اگر قصد دارید محصولات یا خدمات را به‌صورت آنلاین بفروشید، باید مطمئن شوید که مردم واقعاً می‌توانند شما را پیدا کنند. اگر مردم هنگام جستجوی آنلاین شما را پیدا نکنند، داشتن یک وب‌سایت با طراحی خوب با بهترین محصولات با قیمت‌های عالی هیچ فایده‌ای ندارد.

7 نکته برای سئو سایت‌های فروشگاهی

7 نکته برای سئو سایت‌های فروشگاهی

اگر قصد دارید محصولات یا خدمات را به‌صورت آنلاین بفروشید، باید مطمئن شوید که مردم واقعاً می‌توانند شما را پیدا کنند. اگر مردم هنگام جستجوی آنلاین شما را پیدا نکنند، داشتن یک وب‌سایت با طراحی خوب با بهترین محصولات با قیمت‌های عالی هیچ فایده‌ای ندارد. در این جا است که تلاش‌های سئوی شما وارد عمل می‌شود. اگر در نتایج جستجو رتبه بالاتری داشته باشید و احتمال اینکه افراد شما را پیدا کنند بیشتر است و هرچه ترافیک بیشتری داشته باشید، احتمال فروش شما بیشتر می‌شود. در این مقاله جواب این سؤال که چرا سئو سایت فروشگاهی مهم است؟ را می‌دهیم و سئو سایت فروشگاهی و راه‌های افزایش فروش با سئو را بررسی می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

سئو سایت فروشگاهی چگونه کار می‌کند؟

فرایند بهینه‌سازی عناصر منفرد در یک سایت یا صفحه برای بهبود شانس آن برای رتبه‌بندی خوب در موتورهای جستجو است. این فرایندی مداوم است و نیاز به به‌روزرسانی منظم سایت دارد تا با به‌روزرسانی‌های الگوریتم و رفتار جستجوگر در جریان بماند. برای سایت‌های فروشگاهی با صفحات و محصولات زیاد که دائماً در حال تغییر است، این به‌روزرسانی‌ها معمولاً گسترده‌تر هستند. اگر می‌خواهید خریداران کالای شما را پیدا کنند، نه‌تنها باید وب‌سایت خود را برای جستجوهای خرده‌فروشی عمومی بهینه کنید، بلکه باید هر کالا را برای جستجو بر اساس معیارهای خاص بهینه کنید تا منجر به افزایش بازدید گوگل شود.

7 نکته برای سئو سایت‌های فروشگاهی

چرا سئو سایت فروشگاهی مهم است؟

در بازار رقابتی امروز، بازاریابی سئو بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. موتورهای جستجو روزانه به میلیون‌ها کاربر خدمات می‌دهند که به دنبال پاسخ سؤالات خود یا راه‌حلی برای مشکلات خود هستند. اگر وب‌سایت، وبلاگ یا فروشگاه آنلاین دارید، سئو به شما کمک می‌کند تا ترافیک هدفمند رایگان را از موتورهای جستجو دریافت کنید. امروزه وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌ها ابزار ضروری برای کسب‌وکار مدرن هستند. بااین‌حال، تولید محتوای کافی برای بازگرداندن مخاطبان هدف شما برای مطالب بیشتر می‌تواند مشکل‌ساز باشد. خوشبختانه، راه‌های سریع و آسان برای تولید محتوا سایت وجود دارد که مشتریان بالقوه شما دوست خواهند داشت.

چرا رتبه‌بندی موتورهای جستجو بسیار مهم است؟

سئو سایت‌های فروشگاهی زمان و تلاش می‌برد، اما اگر می‌خواهید یک کسب‌وکار آنلاین موفق ایجاد کنید، این یک ضرورت است. در اینجا برخی از مزایای رتبه‌بندی خوب و افزایش بازدید گوگل آورده شده است مثل:

کلیک‌های بیشتر

پنج نتیجه اول جستجوی گوگل  68 درصد از کلیک‌ها را از جستجوگران دریافت می‌کند. مردم نمی‌خواهند وقت خود را صرف پیمایش چند گزینه اول کنند، و اگر صفحات شما در بین آنها نباشد، شانس کمی برای جلب‌توجه وجود دارد.

افزایش اعتبار

موتورهای جستجو از فاکتورهای زیادی برای تعیین رتبه خود استفاده می‌کنند، اما وقتی صحبت از آن می‌شود، هدف اصلی آنها ارائه نتایج باکیفیت بالا به جستجوگران است. در نتیجه، کاربران موتورهای جستجو رتبه‌بندی را باکیفیت مرتبط می‌کنند. همان‌طور که سایت شما در رتبه بالاتری قرار می‌گیرد، اعتبار شما در بین خریداران احتمالی نیز افزایش می‌یابد.

هزینه‌های بازاریابی کمتر

زمانی که سایت شما در یک جستجوی وب بهترین لیست باشد، کسب‌وکار شما به طور خودکار با کسری از هزینه کمپین بازاریابی در مقابل یک خریدار بالقوه جدید قرار می‌گیرد. در واقع، جستجوی ارگانیک درآمد بیشتری نسبت به جستجوی پولی ایجاد می‌کند، بنابراین سئو در واقع شما را قادر می‌سازد تا کسب‌وکار بیشتری را با پول کمتر وارد کنید.

چند نکته سئوی سایت فروشگاهی

کسب‌وکارهای خرده‌فروشی زیادی در وب وجود دارد. برخی از آنها حتی فروشگاه فیزیکی ندارند، بااین‌حال درآمد بالایی در سال دارند. در اینجا چند مرحله وجود دارد که می‌توانید برای بهبود شانس خود برای ظاهرشدن در بالای نتایج موتورهای جستجو انجام دهید.

از کلمات کلیدی مرتبط استفاده کنید

کمپین‌های سئو موفق با تحقیق کلمات کلیدی شروع می‌شوند. به زبانی فکر کنید که کاربران موتور جستجو هنگام مراجعه به سایت‌هایی مانند گوگل از آن استفاده می‌کنند. اکثر جستجوهای خرده‌فروشی خاص هستند، بنابراین توضیحات محصول شما نیز باید خاص باشد. کلمات کلیدی مرتبط را در کپی محصول، نشانی‌های اینترنتی صفحه و سایر محتوای قابل جستجو، و همچنین جزئیات، رنگ‌ها، اندازه‌ها، پارچه‌ها و سایر اطلاعاتی که مشتریان بالقوه شما ممکن است به‌عنوان معیار جستجو استفاده کنند، بگنجانید.

 صفحات بیشتری ایجاد کنید

رتبه وب‌سایت‌هایی با صفحات بیشتر نسبت به وب‌سایت‌هایی که صفحات کمتری دارند، بالاتر هستند. وبلاگ‌ها، توصیفات، و سایر مطالب جالب می‌توانند به تکمیل سایت شما کمک کنند. شما همچنین می‌توانید نظرات محصول را برای کمک به تازه نگه‌داشتن صفحات خود بگنجانید. به‌روز نگه‌داشتن سایت شما با اطلاعات جدید می‌تواند تلاش‌های سئوی شما را افزایش دهد و اطمینان حاصل شود که صفحات شما در نتایج موتورهای جستجو رتبه بالاتری دارند.

 تصاویر را بهینه کنید

کلمات کلیدی فقط به متن تعلق ندارند آنها باید به توضیحات عکس نیز بپردازند. هنگام بهینه‌سازی سایت خود، تصاویر را فراموش نکنید. کلمات کلیدی را در نام فایل و متن جایگزین هر عکس در سایت خود قرار دهید، حتی عکس‌های غیر محصول. این به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا آنچه را که در عکس‌های شما نشان داده می‌شود تعیین کنند و می‌تواند در بهبود رتبه شما نقش داشته باشد.

 محتوای خود را قابل اشتراک‌گذاری کنید

درحالی‌که رسانه‌های اجتماعی مستقیماً بر رتبه‌بندی تأثیر نمی‌گذارند، اشتراک‌گذاری محتوای شما در پلتفرم‌های مختلف می‌تواند به افزایش ترافیک سایت شما کمک کند. به همین دلیل، باید اشتراک‌گذاری محتوای خود را تاحدامکان آسان کنید.ویجت‌ها را برای پروفایل‌های اجتماعی خود اضافه کنید و دکمه‌های «اشتراک‌گذاری» را در هر صفحه در سایت خود اضافه کنید. سپس بازدیدکنندگان شما این گزینه را خواهند داشت که محصولات یا مقالاتی را که برایشان جالب است با دوستان خود به اشتراک بگذارند، و اگر این افراد محتوا را نیز جالب بدانند، شما فقط با تلاش بسیار کمی مشتریان بالقوه را جذب کرده‌اید.

بهینه‌سازی برای موبایل

7 نکته برای سئو سایت‌های فروشگاهی

تلفن همراه اکنون بیش از نیمی از ترافیک تجارت الکترونیک را به خود اختصاص داده است و از دسکتاپ به‌عنوان منبع اصلی جستجوهای Google پیشی گرفته است. ازآنجایی‌که خریداران بیشتری در حال مرور و خرید از دستگاه‌های تلفن همراه خود هستند، باید مطمئن شوید که سایت تجارت الکترونیک شما برای موبایل بهینه شده است. هنگام بهینه‌سازی برای موبایل، استفاده از متن‌های بزرگ و خوانا، همراه با طرح‌بندی‌های ساده و تصاویر واضح بسیار مهم است.

جمع‌بندی

با سئوی سایت فروشگاهی فروش بیشتری را جذب کنید. اگر طیف وسیعی از محصولات برای فروش دارید، هر صفحه در سایت شما باید برای موتورهای جستجو بهینه شود. انجام این کار می‌تواند به افزایش رتبه شما، جذب ترافیک و درآمدزایی کمک کند. همان‌طور که می‌بینید، سئو برای صاحبان مشاغل بسیار مهم است. چه کسب‌وکار آنلاین باشد یا نباشد، مشتریان هدف آنها هستند و استفاده از سئو می‌تواند به آنها کمک کند یکدیگر را پیدا کنند. اگر صفحه شما ابتدا برای یک کلمه کلیدی خاص نمایش داده شود، ده برابر بیشتر از زمانی که دهمین کلیک باشد، کلیک می‌شود و میانگین نرخ کلیک برای وب‌سایت‌های صفحه دوم گوگل کمتر از 1 درصد است. اگر این مطلب برایتان جالب بود، پیشنهاد می‌کنیم مطلب «افزایش فروش با سئو» را هم مطالعه کنید.

 

پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: