bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۱۲۹
تاریخ انتشار: ۱۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۰
مدیرعامل اتحادیه لاستیک به بازارنیوز:
مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک با اشاره به عدم توازن عرضه و تقاضا در بازار تایر خودرو‌های سواری، علت این امر را ناشی از ناهمخوانی هزینه‌های تولید و قیمت فروش آن عنوان کرد.

ناهمخوانی عرضه و تقاضا در بازار لاستیک/ احتکار تایر را رد نمی‌کنم

گروه صنعت، معدن و تجارت بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ اخیراً مواردی در بازار لاستیک کشور مشاهده شده مبنی بر اینکه برخی تولیدکنندگان تایر با محدود کردن عرضه لاستیک خودرو‌های سواری به توزیع کنندگان، به دنبال آن هستند که قیمت نهایی این کالا افزایش پیدا کند. در حال حاضر زمزمه‌ها از رشد ۳۰ درصدی تایر اتومبیل‌های سواری حکایت دارد.


«محمدرضا آل سارا» مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک، روغن و فیلتر در گفتگو با بازارنیوز پیرامون این موضوع اظهار کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم، در شرایط فعلی انگیزه تولیدکنندگان برای تولید لاستیک خودرو‌های سواری کاهش پیدا کرده و ادامه این امر باعث می‌شود که واحد‌های صنفی توزیع‌کننده تایر نتوانند نقش فعالی در بهبود وضعیت بازار این کالا داشته باشند.


مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی لاستیک خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت بازار لاستیک نشان از آن دارد عرضه تایر از سوی تولیدکنندگان متناسب با نیاز بازار نبوده و این مسئله می‌تواند به امری نگران کننده برای بازار این کالا تبدیل شود.


وی همچنین درباره بی‌انگیزگی تولیدکنندگان تایر برای افزایش تولید، گفت: عدم تناسب هزینه‌های تمام شده برای تولید تایر خودرو‌های سواری با قیمت فروش آن کالا باعث انگیزگی تولیدکنندگان لاستیک شده است.


آل سارا در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این که آیا اکنون هیچ احتکاری از سوی تولیدکنندگان لاستیک صورت نمی‌گیرد، گفت: من چنین ادعایی نکرده‌ام؛ اما اگر قیمت فروش لاستیک‌ خودرو‌های سواری متناسب با هزینه‌های تمام شده تولید آن باشد، تولیدکنندگان این کالا مجدداً برای تنظیم بازار همکاری خواهند کرد.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: