bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۲۴۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۰
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
یک کارشناس بازار سرمایه روند این بازار در هفته دوم مهر ماه را متعادل دانست و نماد‌های کوچک را به عنوان نماد‌های پیشتاز بورس در این هفته پیش بینی کرد.

پیش‌بینی بورس در هفته دوم مهر ماه ۱۴۰۲/ پیشتازی احتمالی نماد‌های کوچک در این هفته

گروه بانک و بورس بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «پیام الیاس کردی» کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازارنیوز پیرامون روند این بازار در هفته دوم مهر ماه اظهار کرد: بازار سهام در طول چند هفته گذشته به دلیل خروج نقدینگی، شرایط کم رمقی را تجربه کرده است. وضعیت فعلی بازار سرمایه نشان از آن دارد که ارزش معاملات طی این مدت جز در زمانی که خبر‌های مثبتی درباره نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به بازار مخابره شد، به طور میانگین بین ۳ هزار و ۵۰۰ الی ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در نوسان بوده است؛ لذا، روند این بازار در هفته دوم مهر ماه را به مانند هفته‌های قبل متعادل پیش‌بینی می‌کنم.


این کارشناس بازار سرمایه تصریح کرد: در طول چند ماه گذشته قیمت دلار همواره در کانال ۴۸ تا ۵۰ هزار تومان در حال نوسان بوده و همین مسئله باعث ثبات بازار سرمایه شده است؛ به همین خاطر نمی‌توان انتظار وقوع شرایط ویژه‌ای در بازار سهام داشته باشیم.


وی همچنین در واکنش به حواشی پیش آمده پیرامون عرضه فولاد و سیمان در بورس کالا و همچنین تاثیر آن در نماد شرکت‌های سیمانی و فولاد هم گفت: همانگونه که در ابتدا به آن اشاره شد، بازار سرمایه با کمبود نقدینگی مواجه است؛ لذا، در چنین شرایطی هرگونه اظهار نظر درباره عرضه برخی از محصولات مانند سیمان و فولاد در بورس کالا می‌تواند نماد آن‌ها در بازار سهام تحت الشعاع قرار داده و به چالش کمبود نقدینگی در این بازار دام بزند.


الیاس کردی تصریح کرد: اگرچه تاکنون اظهارات متعددی از سوی بعضی از مقامات اقتصادی دولت مبنی بر تداوم عرضه این محصولات در بورس مطرح شده، اما با این حال تصمیم توقف عرضه سیمان و فولاد در بورس کالا هنوز به طور رسمی تکذیب نشده است.


این کارشناس بازار سرمایه خاطرنشان کرد: تکذیب این تصمیم چندان هم به بهبود وضعیت بورس کمک نمی‌کند، اما می‌تواند مانع از خروج بیشتر نقدینگی از بازار سهام شود.


وی در پایان پیرامون نماد‌های پیشتاز این هفته بازار سرمایه هم گفت: با توجه کمبود نقدینگی موجود در بازار و همچنین عدم توانایی خرید سهام شرکت‌های بزرگ نمی‌تواند برای این هفته گروهی خاص را به عنوان نماد پیشتاز این هفته دانست، اما در مجموع می‌توان این انتظار داشت که در هفته دوم مهر ماه نماد‌های کوچک از بازدهی بیشتری در بازار سرمایه برخوردار خواهند شد.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: