bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۲۸۰
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۲
در گفتگو با بازارنیوز مطرح شد؛
یک کارشناس بازار سرمایه ضمن تاکید بر روند متعادل بازار سرمایه در هفتم سوم مهرماه، پیرامون نماد‌های پیشتاز این هفته گفت: انتظار می‌رود که در این هفته نماد گروه‌های خودرویی و بانکی از استقبال خوب فعالان بازار و همچنین بازدهی قابل توجهی برخوردار شوند.

پیش‌بینی بورس در هفته سوم مهرماه ۱۴۰۲/ پیشتازی خودرو‌یی و بانکی‌ها در این هفته

گروه بانک و بورس بازارنیوز- سعید ترکاشوند؛ «بهنام علیخانی» کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بازارنیوز پیرامون روند این بازار در هفته سوم مهر ماه اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود که بازار سهام در این هفته روند متعادلی را به مانند هفته‌های قبل سپری کند، زیرا تا پایان مهر ماه نقدینگی موجود در بازار سرمایه، در سهام شرکت‌ها در حال چرخش بوده و سپس در آبان ماه تقاضا در بازار سهام بیشتر خواهد شد.


این کارشناس بازار سرمایه همچنین در پاسخ به این سوال که در هفته سوم مهرماه نماد کدام شرکت‌های بورسی از بازدهی خوبی برخوردار خواهند شد، گفت: انتظار می‌رود که در این هفته نماد شرکت‌های خودرویی و بانکی از استقبال خوب فعالان بازار و همچنین بازدهی قابل توجهی برخوردار شوند.


وی همچنین توضیح داد: با توجه به گذشت دو فصل از سال ۱۴۰۲ باید منتظر انتشار گزارش شش ماهه ابتدایی برخی از شرکت‌های بورسی باشیم، گزارش‌هایی که ملاک بسیار خوبی برای بررسی کارنامه این شرکت‌ها در نیمه نخست سال و همچنین برآورد عملکرد آن‌ها در نیمه دوم سال ۱۴۰۲ محسوب می‌شوند.


علیخانی همچنین تصریح کرد: برخی از شرکت‌های خودرویی و قطعه‌ساز به واسطه افزایش نرخی که تجربه کرده‌اند، احتمالاً سود آوری چشمگیری را نسبت به سال قبل داشت باشند. مضاف بر این نماد‌ها، از گروه‌های بانکی هم این انتظار می‌رود که در این هفته سوددهی خوبی را برای فعالان بازار سرمایه محقق سازند.


این کارشناس بازار سرمایه همچنین درباره سرنوشت عرضه و یا عدم عرضه سیمان و فولاد در بورس کالا هم گفت: توقف عرضه این دو محصول در بورس کالا چندان جدی نیست و این موضوع را صرفاً باید ماحصل اختلاف نظر دو وزارتخانه دانست. با توجه محیط شفاف بورس کالا و همچنین عدم توانایی دلالان برای مداخله در معاملات بورس، به نظر می‌رسد که عرضه سیمان و فولاد همچنان در این بستر ادامه خواهد یافت؛ لذا، این مورد را نمی‌توان به عنوان یک ریسک سیستماتیک موثر بر بازار سهام در نظر گرفت.


پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: