bazarnews

کد خبر: ۱۱۱۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۷
طی مراسمی انجام شد؛
طی مراسمی در محل وزارت امور اقتصادی و دارایی و با حضور نمایندگان دستگاه‌های مختلف اجرایی مانند وزارتخانه‌های صمت و بهداشت و همچنین بانک مرکزی، از پنجره واحد ثبت درخواست‌های محیط آزمون رونمایی شد.

رونمایی از پنجره واحد ثبت درخواست‌های محیط آزمون در وزارت اقتصاد

گروه اقتصاد کلان بازارنیوز- احمد سلیمانی؛ نشست تخصصی رویکرد‌های نوین تنظیم‌گری کسب و کار‌های نوپدید حوزه فناوری اطلاعات با تاکید بر جایگاه محیط‌های آزمون تنظیم‌گری در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.


در این نشست،«احمد تقوایی نجیب» رئیس مرکز فاوا وزارت افتصاد به عنوان رییس کارگروه، نوروزی دبیر کارگروه،  «حامد منکرسی» معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران، «امین کلاهدوزان» رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت،«رضا بیات ترک» مدیرکل فناوری اطلاعات معاونت‌های نوین بانک مرکزی،«میثم حامدی» مدیر پژوهش سازمان بورس،«علی بنیادی» معاون طرح و توسعه بیمه مرکزی و همچنین رضایی نماینده وزارت بهداشت حضور داشته و به ارائه نکاتی در خصوص موضوع "سندباکس" و گزارش عملکرد و برنامه کارگروه سندباکس وزارت اقتصاد در جهت حمایت از کسب و کار‌های نوآور، ارائه برنامه و رونمایی از محیط‌های ازمون بخشی تجارت الکترونیک، ارتباطات، بیمه و وزارت بهداشت پرداختند.


کلاهدوزان در این جلسه به تشریح سندباکس در وزارت صمت و اقداماتی که در این خصوص انجام شده پرداخت، وی در خصوص اقدامات انجام گرفته، گفت: ارائه مجوز سندباکس در اواخر مرداد ۱۴۰۲، تشکیل کمیته تخصصی در شهریور سال جاری، برگزاری ۵ جلسه تخصصی، اطلاع رسانی و نشست خبری در خصوص سندباکس و شروع اولین کار بین بخشی با سازمان بورس و بانک مرکزی از اقداماتی بود که صورت پذیرفته است.


کلاهدوزان در خصوص چالش‌های سندباکس در وزارت صمت هم عدم اگاهی مدیران، بی‌اعتمادی کسب و کار‌ها در ابتدای کار و مشکلاتی در ظرفیت‌های قانونی را قلمداد کرد.


بیات ترک در خصوص اقدامات انجام شده در بانک مرکزی در خصوص سندباکس گفت: مهمترین نیاز سندباکس، قدرت بالا برای تغییرات قانون است. تدوین دستکرالعمل‌ها، ایجاد زیرساخت‌های فنی و راه اندازی پورتال اطلاع‌رسانی، برگزاری ۲ فراخوان، بررسی فنی-تخصصی طرح‌های فراخوان اول، نظارت بر اجرای طرح‌های پذیرفته شده در فراخوان اول، تدوین مستند تصمیم در خصوص طرح‌های فراخوان اول، بررسی فنی طرح فراخوان دوم از اقدامات انجام شده است.


وی گفت: برنامه ما تا ۶ ماه آینده، نهایی سازی دو طرح فراخوان اول، تعیین تکلیف طرح‌های فراخوان دوم و برگزاری فراخوان سوم است.


در پایان صحبت‌ها، مراسم رونمایی از پنجره واحد ثبت درخواست‌های محیط آزمون برگزار شد.

 

پایان پیام//

نام نویسنده:
خبرهای مرتبط
نظرات کاربران
نام:
ایمیل:
* نظر: